הסיפור (לשבת) על השיפוץ הקטן

יום אחד שם לב אריק (שם בדוי) כי אחד מאריחי החרסינה בחדר האמבטיה שלו בולט מעט מחבריו ושכניו הקרובים.

אריק השתדל להתעלם מכך וקיווה שהאריח הסורר ישוב למקומו הטבעי על דעת עצמו, אבל זה לא קרה. להיפך – נראה היה שאותו אריח מנסה להתבלט אפילו יותר.

מכיוון שאריק המשיך להתעלם, הבינו חבריו של אותו אריח כי הם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם ולאט לאט הצטרפו לחלוץ שהלך לפני המחנה וקלקלו את השורה.

בסופו של דבר הבין אריק כי אין לו מנוס אלא לתקן את האריחים – לפני שיום אחד הם יקרסו עליו. אבל הוא הכיר במגבלותיו וידע שאם ינסה לבצע את התיקון בעצמו הדבר יסתיים בשברון לב וחרסינות.

לפיכך הוא נאלץ להזמין שיפוצניק – צעד לא פופולארי אצל האריקים לדורותיהם, אבל הכרחי (כי כזכור המנוס אזל). ואם כבר מזמינים שיפוצניק, כדאי לנצל את ההזדמנות ולבקש ממנו לצבוע את חדר השינה שבו הצבע נטה להתקלף.

ואולי גם להחליף את הקיר המתפורר שליד פינת האוכל בקיר גבס חדש ונוצץ. אם כבר מזמינים שיפוצניק, כדאי לבצע כמה עבודות קטנות יחד ובכך לחסוך כסף רב.

אריק קיבל המלצות על שיפוצניק מעולה ולא יקרן והזמין אותו לקבלת חוות דעת והצעת מחיר. השיפוצניק הסתכל על החרסינה, על הצבע המתקלף ועל הקיר המתפורר וקבע כי זוהי עבודה קטנה יחסית: 5000 שקל (+מע"מ) ושלושה ימי עבודה ודירתו של אריק תהיה כמו חדשה.

העבודות התחילו במלוא המרץ כבר ביום המחרת. לאחר עשר דקות של רעש בלתי נסבל מכיוון חדר האמבטיה השתרר לפתע שקט. אריק התמלא שמחה: נראה שהשיפוצניק גמר את העבודה שם בזריזות! אבל כשהוא נכנס לחדר האמבטיה להתפעל מהקיר המחודש הוא גילה להפתעתו כי השיפוצניק עומד בתוך ערימה של שברי חרסינה, נשען על פטיש 5 ק"ג ומסתכל על מה שנשאר מהקיר במבט עצוב.

השיפוצניק הסביר לאריק כי למעשה הבעיה קצת יותר גדולה ממה שחשב בהתחלה – מה שגרם לאריחים לזוז הוא צינור מים רקוב שאותו חייבים להחליף לפני שיתפוצץ. לא נורא – רק עוד 1000 שקל (+מע"מ)וחצי יום עבודה (+מע"מ) וגם זה יהיה בסדר.

אריק שמח על כך שיצא בזול והבעיה התגלתה לפני שהצינור התפוצץ. אבל חשש התגנב לליבו – אולי יש בעיה עם עוד צינורות בדירה? השיפוצניק מיהר לתמוך בחששותיו והציע החלפת כל הצנרת בדירה תוך יומיים ו-4000 שקל (+מע"מ).

מה לא נותנים תמורת קצת שלווה? עם הצנרת החדשה אריק יוכל סוף סוף לישון בשקט בלילה בלי לחלום על הצפות פתע. השיפוצניק ניצל את רגע השלווה כדי לשאול איזה חרסינות אריק ירצה על הקיר החדש שלו. הוא המליץ על חרסינות מודרניות בצבע לבן-שנהב-פנינה במחיר מציאה של 120 שקל (+ מע"מ) למטר (ללא השקעת זמן נוסף!).

ואם כבר מחליפים את החרסינות, אולי כדאי גם להחליף את האסלה למשהו מודרני יותר עם מיכל הדחה מוסתר בתוך הקיר? (חצי יום, 2,500 שקל + מע"מ). זו בהחלט הייתה הצעה שאי אפשר לסרב לה.

תוך שלושה ימים חדר האמבטיה נראה כמו חדש. אריק היה מאוד מרוצה מהשיפוץ (וגם מכך שהשיפוצניק פנה לבניית קיר הגבס). השכנה מלמטה שבאה לשאול מתי כבר יפסק הרעש התפעלה גם היא מחדר האמבטיה המחודש ושאלה באיזה אריחים מתכוון אריק לרצף את הדירה.

לרצף את הדירה? אבל היא כבר הייתה מרוצפת! רק שהמרצפות היו קצת ישנות ואחת מהן קצת התנדנדה. השיפוצניק שהגיע לבדוק מי קופץ בדירה (זו הייתה השכנה שהוכיחה לאריק שאכן יש מרצפת מתנדנדת)  אישר שהמרצפות האלה כבר לא באופנה. בהתייעצות בזק החליטו השיפוצניק והשכנה שכדאי להחליף את הריצוף למרצפות מודרניות של 33X42 משיש מודנה בדוגמת שפריץ.

לאריק זה נשמע קצת יקר ואולי מעבר לתקציבו לאותו שיפוץ קטן, אבל השיפוצניק הרגיע אותו ואמר שהוא מכיר חבר של בן דוד המוכר מרצפות בדיוק כאלה בזיל הזול – 150 שקל (+מע"מ) למטר. עבור העבודה הוא יגבה מחיר סמלי של 200 שקל (+מע"מ) למטר והוא יביא רצף מומחה שיסיים את כל הדירה בתוך ארבעה ימים (+מע"מ).

אחרי התלבטות מסוימת אריק החליט לקבל את ההצעה. אחרי הכל הריצוף הקיים באמת היה מיושן, ואם כבר הוא עושה שיפוץ קטן כדאי גם לצרף את החלפת הריצוף ולחסוך כסף רב.

לפני שהוא עבר לגור במלון לכמה ימים עד סיום העבודה (כי קשה לחיות בבית ללא רצפה) הוא השאיר לשיפוצניק עוד כמה הוראות אחרונות – לצבוע את כל החדרים (3,000 שקל + מע"מ, שלושה ימים) ולהחליף את התריסים בסלון בתריס גלילה חשמלי איטלקי כמו שמקובל היום (4,000 שקל + מע"מ, חצי יום עבודה) כי התריסים באמת היו כבר ישנים ואם כבר עושים שיפוץ קטן כדאי להחליף גם אותם ולחסוך כסף.

אחרי שלושה חודשים בבית המלון (הוא קיבל עסקה מצוינת – 250 שקל בלבד ללילה – כולל מע"מ!) אריק חזר לביתו המשופץ ונדהם ממה שהוא ראה. אם השם שלו לא היה רשום על שלט דלת הכניסה (המעוצבת – 4,500 שקל + מע"מ) הוא לא היה מזהה שזוהי הדירה שלו!

 הרצפה הייתה נהדרת, הקירות מבהיקים בלבן, החלונות החדשים (1,000 שקל לחלון +מע"מ) היו מצוחצחים (חברת הניקיון גבתה רק 1,500 שקל + מע"מ) והנברשת החדשה בסלון (2,000 שקל + מע"מ) האירה באור יקרות (50 שקל בלבד לנורה,כולל מע"מ) שהגיע עד למטבח החדש (17,000 שקל + מע"מ) בזכות פירוק הקיר שחצץ קודם בין הסלון למטבח (רק 500 שקל +מע"מ).

החיוך לא מש משפתיו של אריק במשך שעות ארוכות. גם בזמן שהוא התקלח באמבטיה החדשה שלו (3,000 שקל + מע"מ) הוא שרק לעצמו שירים עליזים.

הדבר היחיד שקצת הטריד אותו היה שאחד מאריחי החרסינה בצבע לבן-שנהב-פנינה בלט קצת מהקיר – אבל הוא החליט להתעלם מזה ולקוות שהאריח יחזור למקומו לבד.

מוסר השכל: זה הקטן גדול יהיה (+ מע"מ)

שבת שלום!

והרשומה המומלצת היא –

A Very Special Place: the Unique Flora of the Ring Mountain Preserve – בבלוג של MammaQuail

18 תגובות על ״הסיפור (לשבת) על השיפוץ הקטן״

 1. שיפוצים הם דלי ללא תחתית. תמיד ימצאו משהוא תוספת כדי למלא כיס.
  העיקר שהשיפוץ "הצליח" שופ"ש נהדר

 2. אנחנו לא שפצנו ללא מעצבת פנים, שגם היתה חברה שלנו וגם הביאה את קבלן השיפוצים. היה תקציב והיתה החלטה ברורה מה כן ומה לא. אישית אני סובל מאוד מהפרעת החרדה שלי במצבים כאלה, אז לשמחתי אני מורחק מכל דבר שיש בו נגיעה לשיפוץ, אבל לא מההכנות לקראת ומהסידורים אחרי.
  נורא.
  שונא שיפוצים.

  1. גם אני שונא שיפוצים. אני חושב שבדירה שלנו – בה אנחנו גרים כבר 16 שנים (שיא אישי) – עשינו כבר המון שיפוצים קטנים. בסוף נצטרך אחד גדול…
   תודה וסוף שבוע נעים 🙂

 3. אתה וודאי יודע מה אומרים – שיפוץ… יודעים איך ומתי נכנסים לזה, לא יודעים איך ומתי יוצאים מזה, או בכמה.
  ובתור שכנה של שיפוצים כרוניים, עליי לומר שגם לשכנים זו לא חוויה מומלצת. זה לא רק הרעש, אלא גם האבק…
  שלא נדע!
  סופ"ש נפלא 🙂

 4. הכי מפחיד עונת השיפוצים. לא רק שלא יודעים איך ומתי מסתיימים וכמובן עלויות שטופחות יותר משמרים….איך שהוא תמיד תמיד יש איזה "אריח שנהב בולט" וכשמחפשים את השיפוצניק לאחר מעשה…איכשהו נעלמים ומתאיידים. נקווה שזה לא המקרה של אריק….)

  1. יש דברים מפחידים יותר, אבל שיפוצים זה בהחלט לא הנאה גדולה… מצטרף לתקווה 🙂
   תודה וסוף שבוע נעים!

  2. אנונימי – העלויות תופחות כמו קמח תופח או בצק שיש בו שמרים והוא תופח ותופח, כך גם בטן הזללן תופחת מרב אכילה. אבל אתה מכיר את ברכת הגברים הסטרייטים כשהם נפגשים?
   אז ככה: מקרבים חזה לחזה, מרחיקים אגן ירכיים, אבל ממש. עם יד ימין טופחים שלוש פעמים על גב הגבר השני, שלוש טפיחות שאומרות: אני לא הומו.
   🙂

 5. קלעת בול! ולמזלו של אריק, השיפוצניק ביצע את כל מה שהבטיח. איכשהו כמעט כל השיפוצים שעשינו לאורך השנים הסתיימו עם "משהו חסר", משהו שלא הושלם או משהו שלא לגמרי תקין. ולא היה אכפת לשיפוצניקים שאנחנו עוד חייבים להם קצת כסף. באיזשהו שלב הם פשוט מוותרים ועוברים ללקוח הבא (לפעמים הם עושים את זה גם באמצע העבודה).
  אני מכירה מישהי שמתה על שיפוצים, וכשהיא עצמה לא עושה, היא מתעניינת בשיפוצים של אחרים.
  מבחינתי זה סיוט, לפעמים הכרחי אבל עדיין סיוט.
  ברחוב שלי נדמה לי שבכל רגע נתון יש לפחות בית אחד שעובר שיפוץ. לא מזמן הסתיים שיפוץ ענק בבית אחד, ושיפוץ ענק גדול עדיין לא הסתיים מעבר לרחוב, ואתמול התחיל שיפוץ בבית נוסף – קצת יותר רחוק. אין לזה סוף.

  1. גם מבחינתי שיפוצים זה די סיוט… לכן אנחנו ממשיכים בקטנין במקום אחד גדול. ואולי זאת טעות אחת גדולה…
   תודה וסוף שבוע נעים!

 6. שיפוץ זה בהחלט לא תענוג . עסק מתגלגל שמושך הרבה מאד כסף
  אני ממש לא אוהבת זאת.

 7. סיפור מאוד הומוריסטי, והשיפוץ היה ממש מוגזם. ובסוף הטויסט הקטן ממש שבר אותי :). מקווה שזה סיפור לא מבוסס על סיפור אמיתי. 🙂

  1. הסיפור "מבוסס על סיפור אמיתי". הייתה לנו בעיה עם החרסינות ועשינו שיפוץ קטן אבל לא נגררנו לבלגן גדול והוצאות גדולות עוד יותר…

   תודה על התגובה והמשך שבוע נעים!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: