איך לרזות ולשמור על המשקל

בעיית השמנת היתר היא אחת הבעיות המטרידות ביותר את בני האדם (ולעיתים גם את בנות חווה) בעידן המודרני.

אין ספק כי השמנת יתר עלולה לגרום למחלות קשות רבות, לקשיים במציאת בגדים בחנויות ולצפיפות גדולה במטוסים במחלקת תיירים (בעיה שבימים אלה אינה גדולה כשהייתה).

מכיוון שכך, אין פלא שאחד החיפושים הפופולאריים באינטרנט בכלל ובגוגל בפרט (עוד מגיפה של העידן המודרני, לה אולי אקדיש מדריך נפרד) הוא "איך לא להשמין".

אבל, באופן תמוה, חיפוש פופולארי אחר הוא "איך לרזות". זה מאוד מוזר, כי לא שמעתי שקיימת בעיית הרזיה בעולם.

החלטתי כי אני הוא האדם שצריך לכתוב על הנושא. מעבר לשליטתי הפנומנלית, הבלתי נדלית ושלא תאומן ברזי הבלוגיה, אני יכול להרשות לעצמי לגלות כאן כי רזיתי פעמים רבות בחיי.

(יש עוד רזים בהם אני שולט כמו למשל רזי הקובול, רזי הטבעונות ורזי הסיפורים של אפרים קישון, אבל אני לא חושב שרזים אלה רלוונטיים למדריך הנוכחי).

בשנים האחרונות משקלי נע בין 67 ל-70 ק"ג. מפעם לפעם אני נשקל ומגלה שמאז השקילה האחרונה ירדתי (או עליתי) ק"ג (או שניים). למרות שכעיקרון אני רוצה להישאר בארץ, דווקא הירידה משמחת אותי יותר מהעלייה.

ללא ספק כשאני יורד במשקל אני הופך לרזה יותר ולהערכתי רזיתי כבר עשרות פעמים בשנתיים האחרונות לבדן.

ובכן, איך לרזות? בסה"כ מדובר במתמטיקה פשוטה.

יש שיאמרו שהמתמטיקה הפשוטה הזאת היא תרגיל חיסור: אם תחסירו את כמות הקלוריות שהכנסתם (=אכלתם) מכמות הקלוריות שהוצאתם (בפעילות גופנית בד"כ, אבל אפילו עצם הנשימה צורכת קלוריות) ללא ספק תרזו.

אחרים אומרים שהמתמטיקה הזאת לא כ"כ פשוטה ולמעשה 1000 קלוריות של סופגנייה (ממולאת בריבה ומצופה שוקולד) לא שוות לאלף קלוריות של מלפפון (ממולא בגרעיני מלפפון אך לא מצופה בשוקולד).

אני דוגל במתמטיקה אחרת לחלוטין: אם כרגע אתם שוקלים פחות ממה ששקלתם בנקודה כלשהי בעבר, ללא ספק רזיתם.

לדעתי אי אפשר לערער על האמת הפשוטה והישירה הזאת.

אם אשתמש שוב בדוגמא שלי, אני צריך להודות כי לפני כעשר שנים כבר הגעתי למשקל של מעל 71 ק"ג (יש שיאמרו שזה עדיין משקל נמוך מאוד, אבל צריך לקחת בחשבון שהגובה שלי הוא בערך כמו הגובה של נפוליאון + קרם שניט + סופגניה ממולאת בריבה ומצופה בשוקולד).

בשנים האחרונות לא היה יום אחד בו עליתי על המשקל והוא הראה יותר מ-70.9 ק"ג.

המסקנה הברורה היא שרזיתי: אני רזה יותר ממה שהייתי לפני עשר שנים!

אם כך, השיטה המהפכנית שלי להרזיה בטוחה ללא מאמץ היא פשוטה:

במשך חודש אחד אכלו כאוות נפשכם. הרבו בסופגניות, לביבות, צ'יפס, שוקולד וכמובן קרמבו.

לאחר חודש של זלילה בלתי מרוסנת, עלו על המשקל. התוצאה מן הסתם לא תרנין אתכם, אבל רשמו אותה לפניכם בלי לרמות ובלי לעגל את המספר כלפי מטה (מותר לעומת זאת לעגל כלפי מעלה).

כעת, כל שעליכם לעשות הוא לאכול בצורה קצת יותר מרוסנת מאשר בחודש האחרון.

אחרי שתקצצו קלות בסופגניות (אתם יודעים איזה), בצ'יפס ובקרמבו (שוקולד זה יותר בעייתי), עלו על המשקל שוב ובסבירות גבוהה תגלו שרזיתם.

אפשר ואף מומלץ לפרסם בפייסבוק, בטוויטר או בוואטסאפ בכמה רזיתם – זה טוב לאגו. רק תזכרו להשוות תמיד למשקל שנרשם בסוף החודש של הזלילה ולא חלילה למשקל אחר כלשהו.

ואיך שומרים על המשקל?

לי יש בבית שני משקלים. אחד דיגיטאלי והשני אנלוגי. שניהם נשמרים בתחתית הארון שבחדר השינה שלי. עד כה הם נשמרו לא רע, אבל יש סיכון מסוים כי אורחים בלתי קרואים יחשקו במשקל (במיוחד הדיגיטלי) ויקחו אותו איתם.
הבעיה העיקרית היא שלארון בחדר השינה שלי אין דלת.

לכן, למי שמעונין לשמור על המשקל, אני ממליץ לאחסן אותו בארון עם דלת ומנעול. יש להקפיד שהדלת תהיה נעולה תמיד, פרט כמובן לזמן בו אתם נשקלים.

אפשר כמובן לשקול להישקל בתוך הארון, אבל אז אתם עלולים להיתקל בשאלה איך לצאת מהארון ללא תגובות שליליות מצד בני המשפחה והחברים. גם זה כמובן נושא למדריך אחר.

והרשומה המומלצת היא – חיסון רוסי לקורונה? משחק פוליטי – בבלוג תיבת נען

28 תגובות על ״איך לרזות ולשמור על המשקל״

 1. דיאטה זה בראש 🙂 חיים פעם אחת. פעם בשר זה שמן וכולסטרול, פעם זה מותר וחשוב, הכל לפי השוק 🙂 כל אחד צריך לעשות מה שטוב לו.
  והכי חשוב לקבל את עצמך כמו שאתה. ולהיות מאושר.
  לגבי קורונה זה גם פוליטיקה וגם כסף לכל מיני. מי שינצח במאבק הכוחות "יזכה" בנטח שמן שלאזרח לא יוסיף
  כלום 🙂
  תעשייה שמגלגלת מליארדים.

  1. לא הזכרתי דיאטה לדעתי…
   מסכים שכל איד יעשה מה שטוב לו, אבל בהסתייגות – כל עוד זה לא פוגע באחרים (ובכך אני פותח קן צרעות…)

   תודה והמשך שבוע נעים!

 2. אשקול את הנושא בכובד ראש…
  נראה שרוב האנשים ירדו/עלו עשרות קילוגרמים בימי חייהם : )
  מזל שזו לא תקופת הקרמבו!

 3. מוטי, אני חושבת שעלית פה על סטרטאפ בין לאומי והכי חדשני. ועכשיו כל מה שאתה צריך זה משקיע שיעזור לך לפרסמו ברבים ולגבות את הכסף, כמובן. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
  שבוע מלא בצחוק

 4. השיטות שלך של שמירה על המשקל הן לא פחות מגאוניות ושמחתי מאד לגלות שלארון שלי כן יש דלת, מה שנותן לי יתרון עצום עליך.
  גם השיטה שלך להרזיה בדוקה מצוינת, ואדאג להפיץ אותה ברבים ולדאוג שתקבל אחוזים (בקילוגרמים) מכל מי שיאמץ אותה.
  אבל הכי התלהבתי שאתה בקיא ברזי הקובול. זו באמת שפה שחשבתי שכבר נכחדה, ושמחתי לשמוע שיש כאלה שעדיין בקיאים בה (וגם עדיין משתמשים בה????)…. 🙂

  1. תודה על המחמאות. הדלת זה אכן יתרון אדיר.
   לגבי הקובול – למדתי בתיכון וכשעבדתי על באג 2000 קראתי ותיקנתי תכניות בקובול. כבר שנים לא נגעתי בה, אבל מפעם לפעם אני מקבל הצעות עבודה בקובול…

   המשך שבוע נעים!

 5. משעשע עד ממש מצחיק 😀
  אבל נזכרתי לפתע… הכרתי מישהי לפני שנים רבות. כאשר מי שבסופו של דבר הפך לבעלה עיצבן אותה, בעודם עדיין רק גרים יחד, נהגה להיכנס אל הארון, כדי לא לראות אותו מספר דקות. אם כי במקרה שלה, ה'ארון' היה חדר מרווח למדי 🙂

 6. ואני ממליץ להוסיף שלט מאיר עיניים על דלת המקרר ובו כתוב: " דקה על השפתיים שנה בירכיים" 🙂

 7. תמיד משעשע אותי שאומרים "רזיתי פעמים רבות בחיי". זה די כמו "הפסקתי לעשן עשרות פעמים" או "כל שנה אני נגמל מאלכוהול" 🙂
  אני אישית לא מאמינה בדיאטות או בכל דבר שאמור להמשך כל החיים אבל הוא לא בר קיימא

  1. אני כמובן מאוד מסכים אתך והמשפט הזה נגזר מהמשפט היותר מפורסם: "אני לא מבין איך אנשים אומרים שקשה להם להפסיק לעשן – אני הפסקתי לעשן כבר עשרות פעמים"

   תודה והמשך שבוע נעים

 8. אם אתה שולט ברזי קובול ורזי אפריים קישון אינך צעיר ולכן עליך לדעת שלכל גיל הדיאטה שלו. אין דבר כזה לסתום את הפה מעל גיל מסויים אחרת לא היית רואה אלת כל הגברים המבוגרים סביבך שמנים כולל שחקני הקולנוע. מעבר לגיל מסויים זו התמכרות כמו לסמים אי אפשר שלא לאכול. אין מה להתווכח על זה תבדוק.

  פרט לזה נהנתי מאד למרות שיותר הגיוני לשים דלת על המטבח מאשר על הארון ואם אפשר דלת עם שעון כמו של בנקים

  1. גם אני חושב שאני לא צעיר, אבל הכל יחסי כמובן. זה נכון שעם הגיל משמינים – למדתי פעם שככל שמתבגרים הגוף צורך פחות קלוריות ולכן אם ממשיכים לאכול אותו דבר התוצאה היא השמנה. אני משתדל לשמור (לא רק על המשקל…) אבל לפעמים זה קשה.

   שמח שנהנית.

   תודה והמשך שבוע נעים!

 9. רזי ברקאי אמר שהוא וגיא מרוז עשו פעם דיאטת פיליבסטר, הם דיברו על אוכל כל כך הרבה עד שעבר להם החשק לאכול אבל בכל זאת העלו במשקל בסוף החודש אז עברו לדיאטת דבק מגע על השפתיים ואכלו בקש עוגות בבלנדר אבל הדיאטה הכי פשוטה זה לזרוק בלוק לחלון של המשטרה ולשבת שבוע במעצר

 10. ההגיון הפשוט מנצח כאן. כך לדעתי עבדו הסופיסטים ביוון, עיקרו את הסמנטיקה ה"טבעית" מטבעיותה ונשארו עם ההגיון הכי צרוף ופשוט. אהבתי מאוד.

 11. אהבתי את ההומור. אני לאחרונה רזיתי. יש לי משקל אנלוגי בבית בקרית שלום. ולאחרונה אני שוקל 71 ק"ג, וגובהי 1.83 מ'. אני רוצה להשמין בכמה קילו, ולא מצליח, אני בקושי אוכל, אבל אוכל. עדיף לאכול אוכל בריא. לילה טוב. ובהצלחה במשקל 🙂

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: