החיסון המופלא – סיפור לשבת

היה זה יום היסטורי (שלא לומר היסטרי) כאשר מכון פיידנה הודיע על קבלת כל האישורים לחיסון המיוחל נגד קורונה. בהודעת המכון נאמר כי החיסון עבר בהצלחה את כל המבדקים, הוא הוכח כיעיל ב-97.8147% מהמקרים והוא בטוח לשימוש ב-99.9973108% מהמקרים.

כמו כן הודיע המכון כי תוך שבועיים יהיו מוכנות לא פחות מ-2,000,0000,000 מנות חיסון שיופצו בכל העולם וסופה של מגפת הקורונה קרוב יותר מתמיד.

הבורסות חגגו בעליות שערים (פרט למניה של זום שצנחה לשער שלילי לראשונה בהיסטוריה של הבורסה), נתניהו, טראמפ ועוד מנהיגים מיהרו להסביר על תרומתם הגדולה להכחדת המגפה (טראמפ ראה בחיסון עוד הוכחה לכך שהוא ניצח בבחירות) ואנשים רבים מיהרו להירשם לקבלת החיסון.

אבל אנשים רבים לא פחות הודיעו בנחרצות שיסרבו לקבל את החיסון. מעבר לכך שהם ידעו שהחיסון מכיל צ'יפ מתוצרת מיקרוספט הם גם ממש התנגדו לקבל חיסון המשנה את ה-DNA  שלהם.
מדענים מובילים בעולם (כולל כמובן ביל גייטס) יצאו במסע הסברה נרחב בו הם דחו את תיאוריות הקונספירציה המגוחכות מכל וכל וקראו לכל האנשים בעולם להתחסן בהקדם.

מנהלת מכון פיידנה התראיינה בכל אמצעי התקשורת והסבירה כמה החיסון בטוח לשימוש והרעיון שהוא יכול לשנות DNA אנושי הוא ספק מדע בדיוני ספק סיפור אימה.
אבל אז, באמצע אחד הראיונות כמעט וקרה אסון: פרוג'קטור גדול נפל במהירות על הכיסא עליו ישבה מנהלת המכון. (יש האומרים שזאת לא הייתה תאונה אלא מתנגדי החיסונים עמדו מאחורי הפרוג'קטור, אבל הוכחות לא נמצאו).

למרבה המזל, מנהלת המכון שמעה את הרעש והספיקה לקפוץ מן הכיסא במהירות הבזק. היא טיפסה על הקיר הקרוב במהירות, נאחזה בו בציפורניה וכשכשה בזנבה בעצבנות.
המראיין וכל אנשי הצוות באולפן היו המומים. הם הצליחו לשכנע את מנהלת המכון לרדת מהקיר ולחזור להתראיין.

מכיוון שהכל תועד בשידור חי, למראיינת לא נותרה ברירה אלא להודות באמת:  החיסון אכן שינה את  ה-DNA שלה (אבל היא נשבעה בכל היקר לה שהוא לא מכיל אף צ'יפ או שבב!)
היא מיהרה להסביר את היתרונות של שינויים אלה: באמצעות קוד פשוט ניתן לקבוע איזה שינויים יבוצעו ב-DNA. המנהלת שהייתה חובבת חתולים מאז ומתמיד, בחרה לקודד ב-DNA שלה גנים של חתול – בחירה שהצילה את חייה.

הראיון הפך לויראלי בזמן קצר. בדקות הראשונות מתנגדי החיסון חגגו את נצחונם, אבל תוך זמן קצר מאוד התחילה לנשב רוח חדשה ברשתות החברתיות: אנשים מאוד רצו את החיסון וזאת כדי לשפר את ה-DNA  שלהם: אנשים נמוכים רצו לנצל את החיסון כדי לגבוה, אנשים שמנים קיוו לרזות באמצעותו. קופצים לגובה ביקשו לשלב בחיסון שלהם גנים של פרעוש או לפחות צפרדע, אצנים למרחקים קצרים רצו גנים של צ'יטה ושחקני כדורסל ביקשו לזכות בגנים של כרים עבדול ג'אבר.

מספר מדענים מובילים בעולם (לא כולל ביל גייטס) תהו בפומבי כיצד ייתכן שהחיסון יכול לשנות את ה-DNA ויותר מכך כיצד הוא יכול לשנות את ה-DNA  לפי רצון המבקש. הם רמזו (או אמרו בפירוש) שבסבירות גבוהה מסתתרת הונאה מאחורי הסיפור.  אבל מתנגדי החיסונים (לשעבר) הזהירו מפני הקונספירציה של מדענים אלה המנסים למנוע מאנשים פשוטים (אך חכמים) לקבל את ה-DNA שתמיד רצו.

החיסון הופץ בעולם באופן חסר תקדים. באתר האינטרנט של המכון נפתחה האפשרות לכל אדם להודיע איזה גנים ירצה לקבל עם החיסון וההיענות הייתה אדירה. בכל מדינה נוצרו תורים ארוכים של אנשים שעמדו וחיכו בסבלנות לתורם לקבלת החיסון (כמובן שבחלק מהמדינות אנשים לא עמדו בתור בצורה מסודרת אלא נדחפו ורבו. חלק מאנשים אלה ביקשו לקבל עם החיסון גנים של קרנפים).

תוך מספר שבועות חוסנה מרבית אוכלוסיית העולם והקורונה הצטרפה למגפה השחורה, השפעת הספרדית ומכנסי הג'ינס המתרחבים.

אבל מה עם שינויי ה-DNA?  רק מספר קטן מאוד של המתחסנים חווה את השינוי המבוקש. מספר שמנים רזו (בעזרת שינוי תזונה ופעילות גופנית), מספר נמוכים גבהו (בעיקר בני נוער צעירים) ומספר נדחפים בהחלט חשו שהם קיבלו גנים של קרנפים. אבל רוב האנשים התאכזבו מאוד מהשפעות החיסון ושקלו לתבוע את המכון. לאכזבתם הסתבר שהמכון מכוסה מבחינה משפטית – בטפסים בהם ביקשו המתחסנים גנים מסוימים נכתב בפרוש כי המכון לא מתחייב לביצוע השינוי בפועל.

בעולם הופצה תיאוריית קונספירציה חדשה לפי מנהלת המכון לא באמת קיבלה גנים של חתול אלא כל סרטון הכמעט-תאונה שלה בוים בכישרון תוך שימוש ב-CGI  מתקדם והחיסונים לא באמת שינו את ה-DNA . לפי תיאוריית הקונספירציה הזאת כל הסיפור נועד לעודד אנשים לקבל את החיסון, אבל בימינו, כשהמידע זמין לכולם, קשה מאוד להונות אנשים ורק מספר הזויים קטן האמין בתיאוריה זאת.

מוסר השכל: בימינו, כשהמידע זמין לכולם, קשה מאוד להונות אנשים. או להיפך.

שבת שלום!

תודה לאימי וונג על הרעיון לסיפור (בהשראת תגובות בבלוג של רועי צזנה)

והרשומה המומלצת היא – כיף עם אמא 2 – בבלוג של L אורגת מילים

37 תגובות על ״החיסון המופלא – סיפור לשבת״

 1. עד שיהיה חיסון בדוק יקח עוד הרה זמן, אישית לא נוגעת בחיסונים. החיידקים חכמים יותר מהמדע ומהתלים בו. בו בזמן משרתים את מי שהמציא אותם כדי למלא את הקופות של חברות התרופות ועוד כמה טיקונים.
  שיטת ההפחדה תמיד עובדת! יש מי שמנצל אותה.
  עצוב מאוד.

  1. נראה שכבר לא כל כך הרבה זמן… כנראה עניין של חודשיים-שלושה. אולי קצת יותר. יש חיסונים שהצילו הרבה אנשים כמו למשל חיסון נגד פוליו.

   תודה וסוף שבוע נעים

   1. החיסון לפוליו עבר המון תהליכים ועברו הרבה שנים עד שהחלו לתת אותו ולמרות זאת היו כאן שוב מגפות של פוליו למרות החיסון! ב1953, גם לפני שלוש שנים. רק שלא מדברים על זה לצערי.
    הייתה ידעה קטנה בעיתון על כך שנמצו נגיפי פוליו בביוב של תל אביב.
    לעומת זה "שפעת" , שנקראת הפעם קוביד 19 מוכרת מ 1960 , בדמות סארס, HIV, והשורה ארוכה, הוירוסים משתנים כל הזמן . החיסון שמקבלים לשפעת לא מכסה את הנגיף השנתי.
    תעשייה שמגלגלת מליארדים. שאלתי מומחה בכיר בנושא , מדוע לא לוקחים ממני דם ל"קורונה" התשובה הייה זה לא ישנה אם תחלי או לא כי הנגיף משתנה כל הזמן ולא בטוחה שהנוגדנים שיתקבלו יועילו למנוע את ההתפרצות הבאה. גם היום יש כאלו שחלו פעמיים, יש נשאים שמדבקים ויש שלא מדבקים.
    גם לשפעת המוכרת אין חיסון מדוייק, מידי שנה מזריקים ואחר כך מודים לפחות בשנתיים האחרונות שהחיסון לא כיסה את הנגיף הנוכחי. אז עבר מה החיסון?
    היות והייתה לי אדמת וקבלתי פעמיים חיסון ולמרות זאת חלית אני ועוד המון רופאם אחיות ואחרים באדמת שונה ומוזרה יש לה סימנים מאוחרים התפרסמו ב2017 וגם עכשיו בירחונים רפואיים הנחשבים ביותר.
    לא מאמינה לחיסונים. חיסון חייב להיות מנוסה על אחוז גדול באוכלוסיה ולאור שנים כדי לבדוק שהוא בטוח . מכירה שנפטרו מחיסון. בכל מקרה חייב לקבל אישור של הFDA וכאן נעשים קיצורי דרך.
    שיטת ההפחדה מצויינת.
    מחזיר אותי לתרופה המצויינת פניצלין שחיסלה כמעט לגמרי את השחפת ועוד , אבל אז קמו היצרנים ויצרו תרופות שניתנו לאל סליחה אפצ'י של יחד או מבוגר. במסות העיקר למכור . והיום כמעט ואין אנטיביוטיקה יעילה כי ברגע שאחד מקבל הוא מפזר באויר דרך הפרשות הזיעה ועוד.
    כמות הנפטרים השנה לא עלתה על כמות הנפטרים שנמדדה בעשור האחרון.
    פעם לכל מי שנפטר מדביקים קורונה????
    עצוב מאוד.
    משאירה לכל אחד לעשות על פי הבנו.
    רק בריאות, מינימום תרופות, אופטימיות , שמש = הכל.

    סופש נעים

    1. קודם כל דיברו על הפוליו. שנית הוא חזר כי הרבה לא מחסנים.
     קורונה, SARS וכמובן HIV הם לא שפעת.
     וכמות הנפטרים השנה עלתה על זאת של השנים הקודמות.

     סוף שבוע נעים גם לך

 2. לדעתי האישית, מהיות האדם לא מושלם, אין לו היכולת להמציא משהו מושלם. ככל שהמציאה האנושות דברים/הגנות/מוצרים וכו' בכדי להקל, כך המחפש להרע מוצא דרך לנצל לרעה. גם להונאה.
  (אם כי אמנם לא הייתי מתנגדת ל-די.אנ.איי. חתולי ;-)).
  אבל-ברם-אולם… זה שהמידע נגיש… ובכן, אולי. אבל במקרה שלי (כמעט) אף פעם לא מצליחה למצוא את מה שאני מחפשת באמת :-/ רק במידע הפשוט והשולי אני מצליחה…
  סופ"ש נעים 🙂
  (והמון תודות על ההמלצה).

  1. האדם לא מושלם ואין דברים מושלמים, אבל לצד דברים רעים יש גם דברים טובים שהמציאו…
   תודה וסוף שבוע נעים גם לך 🙂

 3. אני אקח את החיסון רק לאחר שאשוכנע ששרה נתניהו, ילדי הקיסר והקיסר קיבלו.
  במלים אחרות, במקרה הספציפי מאוד הזה, דווקא אני רוצה שהמשפחה הביזנטינית הזו תקבל לפני כולם, בצילום ברצף ללא עריכה – מנה מוצאת, תקריב על המזרק ותכולת קופסת החיסון, זרועה החשופה של ה- BA/MA, הילדים הכי יקרים במדינה והבעל הפוץ.
  אז ורק אז אסכים.
  הסיפור עצמו מקסים, במיוחד עם הפעלול הפנימי, התרופה שלא משנה DNA מוצגת כ…
  שאפו

  1. אני אסכים להתחסן אם יסכימו לחסן אותי (אני לא באוכלוסיית סיכון…) ואם עד אז יחוסנו הרבה אנשים בעולם ללא תופעות לוואי (סביר שזה יקרה).
   תודה וסוף שבוע נעים 🙂

 4. חמוד ומקסים. גם בעלי כל הזמן מרמז שהחיסון יצמיח לו זנב. מעניין מאיפה האובססיה הזאת עם זנבות….
  היום מישהו אמר בטלוויזיה שאם רוצים שכולם יתחסנו על ראש הממשלה וכל משפחתו, נשיא המדינה, השרים וחברי הכנסת, מנהלי משרד הבריאות – כוווווווווווווווולם להתחסן באופן פומבי. רק זה יעורר מספיק אמון בעם ללכת להתחסן. ואז בעלי אמר "יזריקו להם פלסבו" ואחרי מחשבה – אמר שבעצם הם ירוצו להתחסן ראשונים, בלי לוודא שיישארו חיסונים גם לפשוטי העם

  1. תודה לך 🙂 זנב כנראה נחשב לאחד ההבדלים הבולטים בין בני האדם לשאר בעלי החיים…
   וכן – אי אפשר לדעת אם הבכירים מתחסנים או לא גם אם יראו אותם מתחסנים.

   סוף שבוע נעים!

    1. אתה יכול לכתוב חלק ב:
     כולם מקבלים את החיסון מגולן ועד ים סוף, מ ההימליה ועד ההדסון, ויש תופעות לוואי. אלו שקיבלו פייזר פרט לזנב מקבלים אופי מסוג דמוקרטי, מתחילים לדרוש בהקצנה בלב בלה..אלו שקיבלו מודרנה מגדלים כנפיים אבל כמו תרנגולות אינם יכולים לעוף ומפתחים דרישות רפובליקניות ומשתלטים על הוליווד, אלו שקיבלו את החיסון הרוסי…הסיני…. והישראלים שפתחו את החיסון שלהם…..

     take it from here

  2. תראי – הפרימטים כדוגמת: שימפנזים, גורילות הם ללא זנב.
   לגברים יש זנב בקדמת גופם, לכן הם חוששים מזנב באחורי גופם. וזו לדעתי הסיבה היחידה 🙂

 5. גדול מהחיים, הסרתי את הכובע הבוקר

  הצחקת אותי בקול מספר פעמים. האם החיסון ישנה גם את הגנים ויעשה אותי \ אותנו מאושרת יותר? אולי נצחק יותר וכולם יהיו אופטימיים. לפחות יצא משהו טוב מהשפעת הזו.

 6. מכון פיידנה
  בסרט ירייה באפלה, הפנתר הוורוד, פיידנה הוא הקריאה שקוראים כשמישהו שותה וודקה ב שלוק. זה הפיידנה היחיד שאני מכיר.
  הרעיון של הפוך על הפוך מצויין, כולנו כבר חיים בסרט ולא מבדילים בין המציאות לדמיון. להלן טראמפ. ובעצם למה שנבדיל.

  נהנתי מאד, תודה

  1. אני לא הכרתי את הקריאה הזאת.. רק חיברתי את הש/מות של חברות התרופות שהודיעו על ההצלחה בחיסונים.
   תודה רבה וסוף שבוע נעים

 7. באמת שאין לי בעייה עם זנב, קרניים או כנפיים 🙂
  יש לי בעייה עם תופעות משונות פנימיות שיצריכו טיפולים ואישפוזים…
  רופאים במערכת הבריאות הצהירו (לא באופן רישמי) שהם לא מתכוננים להתחסן בשלב זה, אז מי אני הקטנה?

  כמו כל דבר חדש יש איזשהו חשש, יחד עם זאת כשנגיע אל הגדר נחליט איך לחצות אותה.

  כתבת נהדר, מאוד נהניתי לקרוא 🙂
  שבת נעימה ובריאה

  1. ברור שיש חשש מדברים חדשים – גם לי. זאת הסיבה שעושים את כל הניסויים… ויש גם רופאים מכחישי קורונה. יש גם רופאים שאומרים שאדם לא יכול לחיות בלי לאכול בשר. הכרתי אחד כזה.
   תודה ושבת נעימה ובריאה גם לך

 8. חכה, תכף יתחילו לדבר גם על החיסון הרוסי, ואז באמת יהיה שמח:)
  אהבתי את מוסר ההשכל, ואני מוסיפה: בימינו, כשהמידע נגיש לכולם, אנחנו לא יודעים כלום.

  1. האמת שהחיסון הרוסי הרבה יותר מפחיד אותי… לא מבין למה נתניהו שוקל להביא אותו לארץ. להבנתי הוא לא עבר בדיקות מקיפות.
   היום המידע נגיש לכולם אך כך גם הדיסאינפורמציה…

   תודה וסוף שבוע נעים

 9. ברוח התקופה.
  כאחד המבין בהנדסה גנטית הסיפור שלך מדגים להפליא את הפחדים הנלווים לבורות של הציבור.
  ואוסיף עוד תסבוכת: במצב של זמינות חיסונים מחברות שונות והפועלים במנגנונים שונים, מי יקבע מי יקבל מה?

  1. יש כל כך הרבה תיאוריות קונספירציה בקשר לקורונה בכלל ולחיסונים בפרט… חלקן עוד הרבה מלפני שהיה חיסון כלשהו. ואתה צודק…
   תודה וסוף שבוע נעים 🙂

   1. התגובה שלי שמה היתה (כמעט) הרצינית היחידה, איך הגעת ממנה לזנבות? ירדת מהפסים רחוק. נראה לי לפי התגובות שרובם כותבים תגובות רק כשהירח מלא. כנראה נדבקת מהאווירה.
    אבל כמו שאומרים "ההוכחה לפודינג, היא בטעם" אם ככה אתה מסתכל על העולם לבטח הוא ימצמץ ראשון.
    🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌍🌍🌏🌏🪐🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌎🌍🌍🌏🌏

    1. לקחתי את הרעיון העקרוני שלך לכיוונים שלי בלי קשר לתגובות שם…ככה זה כשאני כותב סיפורים לםי רעיונות שמספקים לי 🙂
     תודה ושבת נעימה

 10. הייתה איזו כתבה שאמרה שעכברים שקיבלו טיפולים באותה שיטה חדישה לקו בסרטן אחרי 7 חודשים. יכול להיות שעוד שנה נעמוד בפני קטסטרופה שהקוביד יהיה בדיחה לעומתה. תארו לעצמכם איזו אפיזודה מסרט זומבים

  1. "הייתה איזה כתבת שאמרה" זה לא ממש הוכחה לשום דבר… אם זה באמת קרה אני די בטוח שלא היו מאשרים את השיטה. אני גם זוכר שבשנת 2000 אמרו שכל מי שמשתמש בטלפון סלולארי יקבל סרטן במוח תוך 5 שנים.
   שבת נעימה לך

 11. באמת קיבלתי לא מזמן ווטס – אפ ובו סרטון שהזהיר מצ'יפ שמוכנס לחיסון הקורונה. הדברים נאמרו לכאורה מפי רופאה מפורסמת ומאד מוערכת ומכיוון שאני נוטה להאמין שיום יבוא בו באמת יהפכו אותנו לרובוטיים במידה כזו או אחרת זה נשמע אמנם מופרך בינתיים, אך עדיין מפחיד במידה מסוימת. מה שהרגיע אותי באותו הסרטון היה שבסופו אותה הרופאה אמרה זה באמת מאד מפחיד ומסוכן ולכן מה שיציל אותנו יהיה אמונה שלמה ומלאה באל ומייד קיבלתי חותמת שכל הסיפור הוא פייק ניוז. אבל למרות החותמת הדיון המדעי מטעם מכון דווידסון די בתחילת הפוסט (הלינק הראשון) היה מרגיע אף יותר.
  אחר כך כל העיסוק בתיאוריות הקונספירציה שממש רודפות זו את זו היה חביב ומשעשע ביותר.
  רק הפריע לי שלא הבנתי את ה – 'או להפך' בסופו של מוסר ההשכל.
  אז הלואי שכבר יהיה החיסון, שאצליח לקבל אותו – יתרון שכזה בלהיות משויכת לקבוצת סיכון – וושכל הקורונה הזו כבר תהיה מאחורינו.

  תודה רבה, שבת שלום והרבה בריאות לכולנו
  ♥ – –

  1. יש הרבה אזהרות וקונספירציות, רובן מצוצות מן האצבע ובכל זאת מאוד פופולריות. גם אני קיבלתי את הסרטון שאת מתייחסת אליו…
   "או להיפך" מתייחס למציאות – קל מאוד להונות אנשים בימינו…
   מצטרף לתקוות שלך.

   תודה, סוף שבוע נעים ובריאות לכולם

 12. 😀 . ואו. סיפור ממש מטורף. אהבתי מאוד. הפוסט נכתב לפי הזמן עכשיו, לפני יותר מחודש. וכבר יש חיסון. אבל המצב מורכב. אבל מקווה שיהיה בסדר.
  יש באמת הרבה תיאוריות קונספירציה. אבל מקווה שנעבור גם את התקופה הזאת בשלום, וכולם יהיו בריאים.
  לילה טוב, וחג מולד שמח 😀

  1. תודה רבה. בינתיים נראה שרבים רוצים להתחסן. תוך כמה חודשים אולי נדע מה באמת קורה…
   מצטרף לתקוות שלך!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: