האריה שאהב תות (גרסה אלטרנטיבית)

ארי (שם בדוי) היה אריה אפריקאי צעיר ומגודל שנולד וגדל כל חייו בספארי שברמת גן. באופן עקרוני הוא היה אריה מאושר: הוא בילה את רוב חייו בשינה, מוקף בלביאות שהעריצו אותו (בכל אופן כך הוא חשב) והוא קיבל את ארוחותיו בזמנים קבועים ובשפע.

אבל דווקא אותן ארוחות היוו בעיה מסוימת. הן כללו רק בשר. הרבה בשר ורק בשר. ואפילו לא בשר צלוי, מטוגן או מבושל! הארוחות התבססו על בשר נא.

אמנם ארי שמע הרבה על נפלאות תזונת הפליאו, אבל מצד שני הוא התעניין גם בתזונה טבעונית וגם בתזונה המבוססת על ג'אנק פוד.

בעיקר רצה ארי לאכול תות. למה דווקא תות? מכמה סיבות: ראשית כל, הוא שמע שהתותים מאוד טעימים ומאוד מתוקים. שנית, הם היו אדומים – בדומה לבשר האדום אותו אכל רוב חייו – ולכן הוא חשב שהשינוי התזונתי יהיה לו קל יותר. שלישית, הוא שמע רבות על ספר הילדים המפורסם "האריה שאהב תות" והבין שאם היה כבר אריה אחד שאהב תות, אין שום מניעה שגם הוא יאהב תות.

אבל, למרבה הצער, הנהלת הספארי לא סיפקה תות לאריות. ארי בכה ונאנח וסירב לאכול את הבשר. הוא נהם: "אני רוצה תות!"
אמא שלו, הלביאה, באה ואמרה לו: "איזה מין אריה רוצה תות? גם אני שמעתי על הספר (הוא הרי מפורסם), אבל אני גם יודעת שהאריה גיבור הספר גילה בסופו של דבר שהוא לא אוהב תות! הוא אמר שזאת הייתה טעות!"
ארי חשב רגע על המידע החדש וענה: "לשאלתך ' איזה מין אריה רוצה תות?' אני יכול לענות בלב שקט כי אריה בדיוק כמוני רוצה תות: אריה חזק, אמיץ, רגיש, אינטליגנטי, כזה שלא מפחד לנסות דברים חדשים ולא נשאר תמיד באזור הנוחות שלו (למרות שהגדרות החשמליות קצת מקשות עליי לצאת מאזור הנוחות). ולגבי התגלית של גיבור הספר: העובדה שהוא לא אהב תות בסופו של דבר לא מוכיחה כלום לגביי. אולי אני דווקא אוהב תות? אם לא אטעם, איך אדע? אני רוצה תות!"

אמו של ארי נאנחה למשמע דבריו – שהיו דווקא הגיוניים – ואמרה: "אבל אין תות! יש בשר, יש בשר, בשר ובשר. יש בשר לא מבושל, יש בשר נא, יש בשר לא מטוגן, יש בשר לא צלוי… למה שלא תבחר לאכול בשר כמו אריה טוב?"

וארי באמת אכל בשר (כי הוא היה רעב) אבל המשיך לרצות תות.

והנה, יום אחד, הגיעה משפחה גדולה לטייל במתחם האריות. למעשה כל יום (פרט ליום כיפור) הגיעו הרבה משפחות לטייל במתחם, אבל המשפחה הזאת הייתה שונה. הם עצרו באמצע המסלול, יצאו ממכוניתם והתיישבו לאכול ממש מול עיניו הנדהמות של ארי.

אני מניח שכבר ניחשתם מה הם אכלו: במבה. וגם ופלים ושוקולד ועוגות ואפילו פירות. ובין הפירות היה (כצפוי) גם תות. הרבה תות. כי בחנות בה הם קנו את האוכל אותו הם לקחו איתם לספארי היה מבצע על התות.

ארי ראה את התות וכמעט יצא מדעתו מרוב שמחה. המחשבה על התות הכל כך קרוב אליו נתנה לו כוחות על ממש. בזינוק גדול הוא קפץ מעל הגדר החשמלית ורץ לעבר בני המשפחה הנדהמים כשהוא קורא: "תנו לי תות!"

בני המשפחה רצו למכוניתם כשהם נוטשים מאחוריהם את כל האוכל. ארי קפץ על התות אבל באמצע הקפיצה פגע בו חץ הרדמה שנורה ע"י שומר ערני. (לא מספיק ערני, כי הוא לא פעל בזמן למניעת יציאת המשפחה מהמכונית. או אולי הוא היה מספיק ערני ורק רצה לראות מה יקרה).

ארי נחת בכבדות על התות. רגע לפני שהוא נרדם הוא הצליח לאכול תות אחד. או אולי הוא רק חלם על כך?

הוא התעורר במרכז המכלאה, מוקף בלביאות האהובות עליו ולצדו נתח בשר מדמם. לרגע הוא חשב שהכל היה חלום, אבל אז הוא גילה שלכפתו נצמדה קצת במבה.

ארי ליקק את הבמבה ואמר: "זה היה טעות, כל העניין הזה עם התות! אני רוצה במבה!"

מוסר השכל: בספארי, כל בעלי החיים אוכלים במבה

שבת שלום!

והרשומה המומלצת היא – השלום החסר: תובנות – פרדיגמות א' – בבלוג של אבשלום בן צבי

25 תגובות על ״האריה שאהב תות (גרסה אלטרנטיבית)״

  1. יש הרבה שלא מסתדרים עם ריח גויאבות, אבל לא הכרתי כאלה שגם לא אוהבים ריח תות…
   שמעתי על מורינגה…

   תודה וסוף שבוע נעים גם לך!

   1. רגישות לתות זה לא חריג, וגם סוכריות בטעם תות עושות לי רע וניסו עלי כל מיני נסיונות. אני לא יודעת לשקר. זה ממש לא נעים. לא מאחלת לשונאי.
    רק בריאות

  1. מסתבר שלגמרי לא הבנתי את העניין… אני צריך הסברים נוספים.
   האריה היה בתול? והתות הוא הפרטנר הראשון שלו? ואחריו הוא חזר להתנזר?

   תודה וסוף שבוע נעים

 1. גם כילדה לא קראתי הרבה ספרי ילדים, כך שאין לי מושג לגבי הספר הזה. אבל רק הבוקר קראתי על חתול בית שאוהב עוגת לימונית (?!). הכותבת הוסיפה שהיו חתולים שאכלו גם קוקוס, תפוחים ואספרגוס… ואם חתולי בית אוהבים לנסות ולהתנסות, למה לא חתולים גדולים?
  אם כי, כמובן (!!) 'אין, אין, אין כמו במבה!'. גם המיינות לא מזלזלות בה.
  שבת שלום וסופ"ש נעים 🙂

  1. כילד לא קראתי אותו (או שאני לא זוכר שקראתי) אבל לילדים שלי הקראתי מספר פעמים רב כולל כל מיני וריאציות (לא זאת שבבלוג).
   לא בטוח מה זה עוגת לימונית, אבל הכרתי חתול אחד שאהב תירס ואחד שהיה מטורף על מלפפונים.

   תודה וסוף שבוע נעים גם לך 🙂

 2. הכלבה שלנו, מדי נסיעה שלנו לחו"ל מבלה בפנסיון קבוע. בעל הפנסיון לכלבים הודיע לנו, אני מאכיל אותה רק בבשר חי. זה מה שחיות כמוה אוכלות בטבע, זה יותר זול מאוכל יבש, ובכלל מציע גם לכם להאכילה בבשר חי.
  מה אגיד לך, מדי חזרה לארץ אנחנו מריחים את הריח המזוויע מהפה שלה.
  אגב, היא מתה על מלפפונים, אבוקדו – בעל הפנסיון אמר – זה עוזר לה עם הצרבת.

  1. כלבים לא קיימים בטבע… אבל קרובי המשפחה שלהם (זאבים בעיקר) אוכלים בשר חי – אם כי לא רק. כלבים בניגוד לחתולים הם אוכלי כל.
   הריח מהפה כנראה מגיע מבשר חי שנרקב בין השיניים… פה יש יתרון גדול לאוכל יבש (שלרוב באוכל כלבים לא מכיל הרבה בשר…)

   תודה על התגובה וסוף שבוע נעים 🙂

 3. הכלבה שלנו בובה אללה ירחמה, הייתה אוכלת כל ערב סלט מלפפונים, גזר וחסה. הטרייר שלנו אוהב מלפפון, צנונית וחציל קלוי. והרועה השוויצרית אוכלת בתאווה שאריות סלט ירקות עשיר מתובל בשמן זית ובשבוע שעבר טרפה קישואים אפויים מתוך תבנית שנשארה ללא השגחה. וגם תפוח עץ אפוי אוהבת מאוד. תות עדיין לא ניסינו:)

  1. כבר כמעט שכחתי על מה הסיפור… אולי הייתי צריך לכתוב על הכלב שאהב רק ירקות 🙂
   אני לא ממליץ על תות לכלבים, אבל אם הכלב רוצה לא אעמוד בדרכו.

   תודה וסוף שבוע נעים!

 4. אני רואה כאן בתגובות שמספרים על התפריט של הכלבים, אז אני אספר שהכלבה של הבת שלי אוהבת גזר ומלפפונים. היא מאוד מתעניינת בתותים, אבל לדעתי לא נותנים לה, אולי חוששים מתגובות אלרגיות. אני יודעת על אנשים שעברו לטבעונות וניסו להרגיל את חתוליהם להיות טבעונים גם, וכיבדו אותם באבטיח, אבל זה לא הצליח 🙂

  1. איכשהו זה באמת הפך לסיפורי ארוחות כלבים 🙂
   חתולים הם קרניבורים אמיתיים שאמורים לאכול בשר. כלבים הם אוכלי כל שיכולים להסתדר עם תפריט צמחוני (אבל שיקבלו מספיק חלבונים).
   לי בתור טבעוני אין שום בעיה עם זה שחתולים וכלבים אוכלים בשר 🙂

 5. אז אין לי כלב (היה) ולא חתול ואני מאמינה לך שהאריה ארי, התאהב בבמבה כי זה מה שאוכלים כולם. בספארי כמובן)))

  1. הגיע הזמן לאמץ כלב או חתול… (לא אריה). ואני חושב שהרעיון של הסיפור הושפע גם מכך שכל החיות בספארי אוכלות במבה….
   תודה וסוף שבוע נעים

 6. הרגת אותי מצחוק (מזל שלא הרדמת). עכשיו גם הענין עם הבמבה מובן.
  ואם כבר ארוחות – לא הבנתי איך הגענו לכלבים, אריה שייך לחתולים – החתול הזכר שלנו אוהב אבטיח וקליפות אבטיח (וגם ללקק את שאריות הלבן בטעמים והיוגורט בטעמים שלי), והיתה לנו חתולה שאהבה קליפות גזר ומאפינס גזר (אולי הגזר עצמו היה לה קשה מדי?)
  תודה על החיים החדשים בסיפור החרוש לעיפה.

  1. באמת מזל שלא הרדמתי 🙂
   גם אני לא הבנתי איך הגענו לכלבים, אבל מסתבר שזה נושא פופולרי פה.
   כל הכבוד לחתולים שלך בהווה ובעבר – הזכרת לי שלפני הרבה שנים (כשעוד שירתנו בצבא) אהבנו אורז מוכן מהיר בסגנון אסייאתי וגם החתולה שהייתה לנו אז אהבה אותו…
   תודה על התגובה והמשך שבוע נעים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: