הבאבא תור – סיפור לשבת

מירית (שם בדוי) האמינה כל חייה בכוחות נסתרים שיכוונו את דרכה ויעזרו לה למצוא את מקומה במסתרי היקום

כבר בגיל צעיר היא עסקה בתפילות לבורא העולם הכל יכול שיסייע לה להצליח במבחן או לקנות את ליבו של נער חתיך (ומכיוון שממילא הכל נתון בידי שמים, היא לא עשתה דבר כדי להצליח במבחן או לרכוש את ליבו של הנער מעבר לתפילה)

כשהתבגרה קמעא, הבינה מירית שתפילות לבורא עולם הן אמצעי פרימיטיבי משהו להשגת מטרותיה בחיים ולמאמין המודרני יש שלל אמצעים מדעיים ומתקדמים בהם עליו לנקוט כדי להשיג את מטרותיו.

בגיל 18 נחשפה מירית לעולם הקבלה העשיר (לאחר שהשתחררה מהצבא מטעמי דת היא ניסתה גם להבין מהי הדת). מירית הופתעה לגלות מבחר קמעות, השבעות ולחשים הטובים לכל אירוע ומטרה בחיים.

תורת הקבלה הלמה היטב את סגנון חייה של מירית, אך יום אחד הלמה בה הידיעה כי הרב שלימד אותה את תורת הקבלות לא נתן קבלות תמורת התשלומים שקיבל ולמעשה כשדיבר על תורת הנסתר התכוון בעיקר להסתרת הכנסותיו ממס הכנסה.

שבורה ומדוכאת התירה מירית את החוט האדום מעל פרק ידה, ארזה את מיטלטליה המעטים ונסעה למקום רוחני באמת – הודו. היא הצטרפה לחסידיו של הגורו מהישכבמאשלך ושם למדה אהבה, שוויון וגם אחדות.

לכמה חודשים מירית הרגישה מאושרת. היא פתאום הבינה – לראשונה בחייה – כי ליהדות אולי אין מונופול על הרוחניות ועל הקשר לאלוהים.

אחרי שבועיים בכפר החסידים של הגורו מהישכבמאשלך הגיע הרגע הגדול – מירית נקראה ללמוד אהבה באופן אישי היישר מפיו (ואברים אחרים) של הגורו הנערץ.

הפגישה נקבעה לחצות הלילה במושב האחורי של מכוניתו של הגורו.

מירית הנרגשת התרחצה בנהר הקדוש שזרם במרכז הכפר, מרחה את גופה בקטורת וניגשה בעשר דקות לפני חצות אל המוסך הגדול בו חנתה מכוניתו של הגורו.

להפתעה ואכזבתה, כשהיא פתחה את דלת המוסך נתגלו לעיניה הנדהמות 23 מכוניות רולס רויס לבנות.

מירית לא ידעה באיזו מכונית לחפש את הגורו… נסערת ומבולבלת היא רצה חזרה לבקתתה, אספה את מיטלטליה העוד יותר מעטים (הרבה נתרם לגורו עם הגעתה) וכבר למחרת היא הייתה על המטוס לארץ.

המצב נראה לא טוב, אך למזלה הרב פגשה מירית (דרך האינטרנט) במתקשרת ידועה שבעזרת מסרים מחייזרים ידעה כיצד לסייע לה.

המתקשרת, לאחר התייעצות ארוכה עם החייזרים, יעצה למירית לנסות להתקבל לעבודה כנציגת שרות בחברת תקשורת ידועה. החייזרים הבטיחו כי מירית תתקבל לעבודה, אך למרבה הצער בבחינות המפרכות מירית נכשלה בשלב ציור העץ.

מירית חזרה למתקשרת שהתנצלה והבירה כי הבעיה העיקרית הינה שמה של מירית – 660 בגימטרייה – בדיוק 6 פחות ממספר החיה וזהה גם ל "רס נכשל".  המתקשרת המליצה למירית לשנות את שמה (הבדוי) ל"רוקדת את החיים עם חייזרים מתוקשרים" אך בגלל התנגדות משרד הפנים פנתה מירית (שם בדוי זמני) לגדול היועצים לבחירת שמות המבטיחים הצלחה ושגשוג לבעליהם – הרב הגאון הפטיש החזק החכם החמוד החינני רבי ששון. (או בקיצור הרה"ג פחחח"ח ר' ששון).

הרה"ג פחחח"ח שקל רבות את הנושא (ואת סכום הכסף שהציע לו מירית) ולבסוף הגיע למסקנה כי מירית צריכה לשנות את שמה למרים אם ברצונה להתקבל למשרה הנחשקת של שרות לקוחות.

מרים נגשה למבחנים בביטחון עצמי גבוה והפעם אכן עברה את השלב הראשון, אך נכשלה בסימולציה הקבוצתית.

מאוכזבת כולה חיפשה מרים את הפיתרון במקום אחר וכך הגיעה אל האסטרולוג המפורסם בגין רובינשטיין.  בגין הרשים את מרים מאוד כאשר הצליח לנחש את המזל שלה בארבעה ניסיונות בלבד והיא מיד הזמינה אצלו מפת כוכבים מפורטת בצבעים טבעיים שתפרט את כל מה שיקרה לה בשלושים השנים הבאות.

המפה אכן הייתה מאוד מרשימה, אך למרים היה פתאום קשה להאמין שתוך חמש שנים היא תהפוך לשחקנית פוטבול מפורסמת ובעקבות כך תזכה לכהן כנשיאת ארה"ב, על כן היא נטשה את מר רובינשטיין במפח נפש והחלה בצום מיצים ובמדיטציה כדי לשקול את המשך דרכה.

לאחר שלושה ימים של מיצים ומדיטציה מצאה מרים כתבה בעיתון על הבאבא תור – עושה הנפלאות משכונת אבו-טור. מסתבר כי בשלושת החודשים האחרונים לא קם עוד חכם גדול ומחולל ניסים בינוני כאותו באבא תור – שהצליח לגרום לשתי עקרות ללדת (לא ביחד) ולעיוור אחד לקום מכסא הגלגלים שלו (של העיוור, לא של הבאבא תור).

מרים הבינה מיד שזהו האות לו חיכתה. היא התקשרה לקבוע תור לבאבא תור וקיבלה ללא כל בעיות תור לי"ג בשבט.

היום הגדול הגיע. מרים הגיעה שעתיים מראש לביתו המרווח של הבאבא תור באבו-טור. היא ישבה בחדר ההמתנה הגדול יחד עם כל עם ישראל ואשתו וחיכתה בנשימה עצורה לתורה.

הרגע הגדול הגיע. האדם שהיה לפניה בתור יצא מחדרו של הבאבא תור וקול צלול נשמע קורא מתוך החדר: "הבא בתור!"

"זו אני" חשבה לעצמה מרים בהתרגשות וזינקה מכסאה.

לפתע ניצב בדרכה אדם שניסה לחסום את דרכה אל הבאבא תור. הוא הניח את ידו על כתפה והסתכל בעיניה. זה היה אהד פישוף (שם לא בדוי)! הוא הרכין את ראשו ולחש באוזנה: "רק רציתי להזהיר אותך כי הבא בתור הוא סוס!"

מרים התעלפה במקום.

מוסר השכל: לא כל נושא מגבעת הוא נושא בשורה.

שבת שלום – ואל תשכחו ללכת להצביע ביום שלישי

והרשומה המומלצת היא – מזמן – בבלוג של L Weave Words

22 תגובות על ״הבאבא תור – סיפור לשבת״

 1. מוסר השכל: אפשר לסמוך רק על קוראות בעלי תה. אילו מירית הייתה נרשמת לקורס המקוון שלי "כך תלמדי לקרוא בעלי תה בעשרה צעדים פשוטים" תמורת 998.99 ש"ח בלבד, היא הייתה לומדת מקצוע לחיים שגם היה עוזר לה לזהות שרלטנים עוד לפני שהם משרלטים אותה.
  חבל.

  1. צודק מאוד, אם כי הקורס שלי משתלם יותר – רק 999.95!
   (וחוץ מזה שכחת להוסיף קישור להרשמה…)

   תודה וסוף שבוע נעים 🙂

 2. אני חושבת שמירית/מרים ואולי בכלל מר – יה, עוד לא נחשפה לכולם. יש עוד מעלים באוב, מסדרים במדיטציה, משנים בקלפים ומוציאים בוודו שלדעתי לא ניסתה…אולי יהיה המשך בפעם הבאה? ))))
  סופש נעים וטוב

 3. ובעניין "הלכו להצביע בים ראשון" שכתבת.
  אם התכוונת ליום שוויון היום והלילה,
  מצאתי שנקודת השוויון תהיה מחר בשבת
  ה 20/3 שעה 11:37 בבוקר.
  אבל אני מניח שהצבעה פוליטית בשבת
  זה מנוגד לערכי היהדות.
  https://www.space.gov.il/news-space/1446

 4. מצער אותי, על אף החיוך שעלה על שפתיי, לדעת שמירית קיימת בעוד עשרות אם לא אלפי שמות אמיתיים ובדויים בישראל לבד, ברחבי העולם, אני מניח שישנם עוד עשרות מליונים כמוה..
  האנגלים נורא אוהבים סיאנס, אוקולטיזם – למ'מה סתם טרי האצ'ט ודגלאס אדמב התחברו בקלות שלא תאומן לעולם הזה?

  1. כן, כשזה קורה במציאות זה בהחלט מצער… אני אל בטוח מה הקשר לטרי פראצ'ט ודאגלס אדמס שהם שני סופרים שאני מחבב. אולי לא אליהם התכוונת?

   תודה ושבוע נעים

   1. גם אדמס וגם פראצ'ט [ תודה על התיקון, 🙂 ] כתבו מתוך שימוש בלתי פוסק במקורות של אוקולטיזם בריטי, מיתוסים ואגדות קלטיות, דרואידיזם ומה לא?! אדמס היה כנראה מומחה גדול בפיזיקה וכך בספריו התערבבו היטב כל מיני של כל מיני. פראצ'ט הרי יצר את עולמות הדיסק הנפלאים, גם בהם לפיזיקה יש מקום וגם בהם יש מקורות מהפולקלור שאליו גם אתה מתיחס בלעג רב ובצדק רב. הרי מי אם לא שאול המלך טרח להשמיד את כל המכשפות, בעלות האוב, הידעוניות והעכו"מים למיניהם, זניהם וסוגיהם, וזה הרבה לפני השתלטות הנצרות על אנגליה וריסוק של תרבות דרואידית [ מרלין, יריבתו "מורגנה" הם נציגים מובהקים לתרבות הזו]. ובסופו של דבר כהרגלי, מטרתי להחמיא לך על יכולתך להשתלב ללא מאמץ רב בתוך מערכת תרבותית-דתית מסועפת וליצור סיפור יפהפה.

    1. תודה על ההבהרה ועל המחמאה. בעולם הדיסק אכן יש ערבוביה גדולה כולל קוסמים, מכשפות ומחשבים.

     שבוע נעים!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: