איש הזאב חוזר – סיפור לשבת

בשבוע שעבר פרסמתי את הסיפור על איש הזאב ובאופן מפתיע קיבלתי בקשות לסיפור המשך. אמנם לרוב הסיפורים שלי חד פעמיים, אבל החלטתי לנסות את מזלי…

הרעש שהשמיע הבוס כשקפץ החוצה (הוא אפילו לא טרח לפתוח את החלון לפני שיצא דרכו) הזעיק למשרדו את המזכירה ועוד מספר עובדים ששהו בסמוך.
הם דרשו מזאב הסברים לגבי מה שקרה ולא כל כך האמינו לגרסתו (שאנו יודעים שהייתה מדויקת) כי כל מה שאמר לבוס היה שהוא זאב.
עלה חשד שמא זאב דחף את הבוס דרך החלון, אבל מכיוון שזאב היה אדם חלש פיזית והבוס דווקא היה בריון מגודל, זה היה חשד קל בלבד.

החשד הקל הזה הופרך סופית כאשר השוטרים צפו בסרטון ממצלמת האבטחה שהותקנה במשרד וראו בבירור שהבוס קפץ דרך החלון הסגור ללא שזאב התקרב אליו כלל, אבל הסרטון לא כלל פסקול והשוטרים חקרו את זאב במשך שעות לגבי חילופי הדברים הקצרים בינו לבין הבוס לפני הקפיצה הגורלית.

הם רמזו שזאב ניסה לסחוט את הבוס או לאיים עליו, אבל לא הצליחו למצוא כל הוכחה לגרסה זאת.

בסופו של דבר התגלה כי הבוס היה נתון להשפעת סמים בשעה שקפץ כך שזאב נוקה סופית מכל חשד. בימים הבאים התגלו עוד פרטים מעניינים לגבי הבוס – פרט לכך שהיה מכור לסמים הסתבר שהוא מעל בכספי החברה ואף לא עטה מסכה במעלית.

הבוס החדש הבטיח מהפך חיובי בחברה. בימים הראשונים הוא זימן את כל העובדים לשיחות אישיות. כשהגיע תורו של זאב הוא קצת חשש לומר מה שמו, אבל הבוס החדש קיבל אותו בחיוך רחב, לחיצת יד ואפילו טפיחה על השכם ואמר: "אז אתה הזאב המפורסם! האדם שבזכותו נחשפו כל השחיתויות של קודמי בתפקיד!"

זאב לא היה בטוח איך להגיב. מצד אחד הוא לא עשה דבר כדי לחשוף את השחיתויות מעבר לכך שאמר את שמו. מצד שני, אם הוא לא היה אומר את שמו, הבוס הקודם לא היה קופץ והשחיתויות באמת לא היו מתגלות.

לאור כך הוא רק הנהן וחייך.  החיוך שלו אפילו התרחב כאשר הבוס החדש הודיע שהוא מקדם את זאב לתפקיד מבקר הפנים של החברה ונותן לו העלאת שכר נאה.

אמנם זאב לא כל כך הכיר את עבודתו של מבקר פנים, אבל כיום ניתן למצוא הכל באינטרנט. הוא למד את התפקיד החדש במהרה והיה די מרוצה ממנו (בעיקר בזכות השכר), אבל דבר אחד מאוד הפריע לו: בכל פעם שיצא מחדרו (הוא קיבל משרד חדש) הוא שמע קריאות "זאב! זאב!"  וראה אנשים רצים לכל מיני כיוונים (אבל בעיקר לכיוון מגרסת הנייר) כשבידיהם קלסרים וחבילות דפים.

לאחר כמה שבועות בתפקיד החליט זאב שהוא יצליח יותר בתפקידו אם הוא יפגוש פחות עובדים אחרים בחברה. הוא קיבל אישור מהבוס לעבור לעבוד בלילה.
זאב אהב את העבודה בלילה. הוא אהב לצאת מהבית לאחר השקיעה, כשהאוויר מעט קריר יותר ואהב את השקט ששרר במשרד בזמן העבודה.  במיוחד הוא אהב לעבוד בלילות ירח מלא (שלמרבה הצער היו מעטים יחסית). בלילות אלה הוא גם נהג לאכול שניצל תירס עסיסי באמצע הלילה. את השניצל הוא כמובן קרע בשיניו החדות (יחסית) ללא סיוע סכין.

הבידוד והעבודה בלילות החזירו אל זאב את המחשבות על הפיכתו לאיש זאב (שקצת נדחקו מאז המאורעות הגדולים  שהוא חווה).  הוא הפסיק להתגלח והתאפק מאוד לא ליילל אל הירח בדרכו לעבודה.

אבל לילה אחד (במקרה או שלא במקרה היה זה ליל ירח מלא), כשהתקרב למשרד הוא שמע קריאות: "זאב! זאב!"

זאב עצר במקום והסתכל מסביב. הוא ראה גוש חשוך לא מזוהה שרץ לכיוונו ואז הוא הרגיש משהו חם ושעיר שנתקל בו והפיל אותו.

תוך שניות הגיעו שומרי גן החיות שלכדו את הזאב שברח (לא את זאב שלנו אלא את הזאב שנתקל בו) והודו לזאב (שלנו) באופן נרגש על סיועו בהסרת הסכנה מהעיר.

זאב שוב התפרסם וחזר לעבוד בימים כי כעת הוא אהב את הקריאות "זאב זאב" ואפילו חשף את שיניו (בחיוך?) כשראה עובדים ממהרים אל המגרסה. הוא חזר לעבוד בלילה רק אם זה היה ליל ירח מלא.

מוסר השכל:   לפעמים יש ממש בצעקות "זאב זאב"

שבת שלום!

והרשומה המומלצת היא – קשה להיות צעיר – גיל צעיר לא פותר בעיות – בבלוג של Cutie Pie

16 תגובות על ״איש הזאב חוזר – סיפור לשבת״

 1. הצלחת לשלב פה סיפורים מכמה ז'אנרים שונים 🙂 כל הכבוד.
  אהבתי שהוא הפך בכל פעם יחדש לגיבור בעל כורחו

 2. יש לי הצעה, בסיפורים הבאים שלך, תן גם לקוראים הזדמנות להוסיף את מוסר ההשכל על פי בחירתם. יכול להיות מעניין.

 3. אבא שלי, אללה ירחמהו, היה מבקר פנים. היה איש ישר כמו סרגל עד הגזמה, אבל ממנו למדתי לסרב לקבל מתנות מתלמידים, לסרב למסור את תאריך הלידה שלי, כדי שלא יחגגו לי יום הולדת. לצערו, הוא מצא כלכך הרבה רמאויות וזה היה ארגון ציבורי, שאמונתו בבני אדם נעלמה כמעט לגמרי.
  תראה לאיזו רמה זה הגיע: האהבל היה כותב תאריך על כל שקית של מוצר שקנה. גם כדי לבדוק ,כמה מהר זה נגמר! [כלומר צאצאיו העזו לגעת] וגם כדי למלא איזו טבלה [אז לא היה אקסל] שתמדוד השד יודע מה!
  פעם העלבתי אותם, את זוג הוריי כלכך, שמאז הוא חדל. כלכך פחדתי לחטוף צעקות על זה ש"אני גומר את האוכל", דיללתי חלב במים, כדי שלא ידעו. אמא שלי שמה לב, אבא שלי "נעלב נורא" [באמת, פרנק כמוהו לא נותן לילדים שלו לאכול? בסה"כ הוא שומר על ההוצאות, אחי הרחיב את הקמצנות עד כדי טירוף], ומאז נעלמו כל התאריכים וכו', ועדיין תמיד הרגשתי כמי שמתגנב וגונב אוכל מההורים שלו. ברררר

  1. שחיתויות באמת יש הרבה. אהי לא בטוח אם מה שאתה מתאר נובע מאיבוד האמון בבני אדם או מקמצנות פשוטה (אך קיצונית)

   תודה על התגובה וסוף שבוע נעים 🙂

 4. חשבתי שהוא ינהל רומן עם שומרת הלילה ששמה הבדוי כיבשה. עדיין לא ברור: אם הוא בלונדיני אייך זיפי הזקן שחורים בליל ירח? האם זה קשור להיותו מבקר פנים? והאם בתור מבקר הפנים של החברה יש לו מנוי לחדר הכושר?

  1. לא חשבתי על אפשרויות אלה… תודה על ההצעות.
   לעומת זאת הכרתי כמה גברים שגוון הזקן ושיער הראש שלהם היו שונים.

   מנוי לחדר כושר הוא לא קיבל במסגרתתפקידו אבל אולי באמת מגיע לומטיפול מתיחת פנים.

   תודה וסוף שבוע נעים 🙂

 5. שהרי מה שנטוע בעייני הסובבים הופך בסופו של דבר לאמת ובהרבה מקרים אין לזה קשר לעובדות. ראה איך מנצלים זאת יפה הפוליטיקאים….)שבוע טוב

 6. מוסר השכל, זאב הוא בעל החיים הגדול ביותר במשפחת הכלביים, אם אתה הולך למשרד ביום או בלילה, אלו עדיין חיי כלב. ואם כולם פוחדים ממך וגורסים ניירת זה מכיוון שאדם לאדם הוא זאב.
  בִּנְיָמִין זְאֵב יִטְרָף בַּבֹּקֶר יֹאכַל עַד וְלָעֶרֶב יְחַלֵּק שָׁלָל. מכך שמו האמיתי של זאב הוא כנראה בנימין,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: