הנושא החם – אז איך נפגשתם?

במדור השרביט החם  הוצע לכתוב את סיפור הפגישה שלנו ובנות או בני זוגנו.

לפני כשבוע עננת ואני ציינו 33 שנים לדייט הראשון שלנו (איך הזמן טס) וזאת הזדמנות להעלות קצת זכרונות מאז…

באופן מפתיע, או אולי לא כל כך מפתיע, עננת ואני נפגשנו דרך המחשב. היום זה יחסית מקובל, אבל לפני 33 שנים לא היו אינטרנט או מחשב בכל בית כך שלדעתי אנחנו מהזוגות הראשונים בארץ שנפגשו בצורה זאת.

בקיץ 1989 הייתי קצין צעיר ביחידת מחשב בצה"ל. סיימתי לימודי מדעי המחשב במסגרת העתודה האקדמית ביולי 1988, עברתי קורס קצינים בבה"ד 1 בסוף אוקטובר של אותה שנה ואת ההשלמה בממר"מ סיימתי בפברואר 1989.

שובצתי ליחידת המחשב של אגף הלוגיסטיקה (שאז עדיין נקרא אגף האפסנאות….). למרות שהיחידה כעיקרון ישבה בשלישות ברמת גן, נשלחתי לפרויקט של מרכז ההובלה בבית נבאללה, שם ישבתי כל יום.

ביוני  של 1989, כמה חודשים לאחר שהתחלתי לשרת בבית נבאללה, הגיע אלינו למדור בחור צעיר שסיים קורס תכנות של ממר"מ. המפקד שלי החליט שאני אהיה החונך שלו – אלמד אותו את כלי העבודה שלנו ואעזור לו במשימות שלו. ראיתי בזה כבוד גדול – סימן שכבר נקלטתי כמו שצריך במדור. לא תיארתי לעצמי שהחונכות הזאת תשפיע על החיים שלי לשנים ארוכות…

זמן מה אחרי שהתחלתי את תפקידי כחונך, שמתי לב שהחניך שלי מבלה הרבה בכתיבת וקריאת הודעות. עבדנו על מחשבי MAINFRAME  של IBM שלא ממש תמכו בצ'אט (אני לא חושב שהמושג הזה היה קיים אז), אבל השתמשנו בכלי בשם NETPASS  שאיפשר לנו להתחבר לכמה מחשבים (MAINFRAME) שונים במקביל. הכלי הזה הכיל גם אפשרות לשליחת הודעות בין משתמשים שונים והחניך שלי השתמש בו להתכתב עם אנשים שהיו אתו בקורס תכנות.

בעצם הוא לא התכתב עם "אנשים" אלא עם משתמש אחד בשם CDT05 (עננת הזכירה לי את שם המשתמש שלה וגם ששם המשתמש שלי היה CTT06…)

לא ידעתי אז אבל CDT05 הייתה עננת (שעדיין לא חלמה לקרוא לעצמה עננת) שסיימה קורס תכנות יחד עם החניך שלי ושובצה במדור DBA של אותה יחידה אבל כמובן ישבה פיזית בשלישות ברמת גן.

בשלב מסוים עצבן אותי שהוא עוסק יותר בהתכתבויות מאשר בעבודה. צריך להבין (וקשה להבין היום) שאז מחשב לא היה כלי מצוין לבזבוז זמן כמו היום, אלא כלי עבודה בלבד (או בעיקר. נזכרתי כעת שתכניתן ה- SYSTEM של מרכז הובלה השקיע הרבה זמן ומר בכתיבת STRIP POKER למיינפריים באסמבלר….).

בקיצור, יום אחד כשהיה נראה לי שהחניך שלי עוסק יותר מדי בהתכתבויות, שלחתי אותו לעבוד מהמחשב שלי ואני התיישבתי ליד המחשב שלו. CDT05 כמובן לא ידעה שבצד השני יושב מישהו אחר והמשיכה לשלוח הודעות. עניתי לה שאני לא המתכתב שלה והיא התחילה לשאול מי אני ומה אני עושה במחשב שלו. הסברתי שאני החונך שלו והיא המשיכה לשאול שאלות ואני עניתי (כי אני בן אדם מנומס?) ובשלב מסוים התחלנו להתכתב בציטוטים משירים. במשך כמה הימים הראשונים השיחות שלנו הכילו בעיקר ציטוטים משירים.

אני חייב לציין שלא באמת זכרתי איך ולמה התחלתי להתכתב עם עננת (או CDT05) והיא כמובן כן זכרה והזכירה לי כעת. מה שאני זוכר בבירור הוא שתוך כמה ימים התחלתי להתכתב איתה די הרבה ואני הפכתי להיות זה שמבזבז הרבה זמן בהתכתבויות במחשב במקום לעבוד…

אחרי כמה ימים כבר הכרנו יחסית לא רע, בהתחשב בזה שמעולם לא נפגשנו.

יום אחד עננת סיפרה לי שהיא הולכת עם חברה טובה לראות את הסרט "זמנים מודרניים" בבית ציוני אמריקה בתל אביב והזמינה אותי להצטרף.

בשבוע שאחריו כבר נפגשנו רק שנינו לסרט "קפה בגדד"  ומאז אנחנו יחד… כאמור – 33 שנה.

והרשומה המומלצת היא – בחזרה לבית חולים נהריה – בבלוג של ענבל ויסמן

37 תגובות על ״הנושא החם – אז איך נפגשתם?״

 1. מזל טוב על 33 שנים יחד. אני זוכרת את המחשב שהיה עדין בית וכרטיסיות מנוקבות. היו ימים. שיהיו לכם עוד הרבה שנים טובות יחד

 2. אם הבנתי נכון לא ראיתם זה את זו כשהתחלתם. זה מעניין כי בדרך כלל העיניים הן אלה שנותנו לנו את הרושם הראשוני. עיניים מטעות פעמים רבות ולוקח זמן להבין מה מאחוריהן. נראה שכבר לפני שראיתם זה את זו יצרתם הבנה ושיתוף.

 3. איזה סיפור מלבב ומקסים. אוהבת ממש כאלה. תודה ששיתפת אותו.
  בדומה לסיפור של אסתי ובעלה, גם אצלך בזכות חניך סורר (לא מרושע אמנם כמו גיסתה) זכית לפגוש את זוגתך לחיים. נהדר!

  1. הוא בהחלט לא היה מרושע וגם לא ממש סורר.. ילד בן 19 🙂
   תודה רבה על התגובה וכמו תמיד על הצעת הנושא. שבוע נעים!

 4. מקסים.
  התחלתי לעבוד עם מחשבים בבנק המזרחי לפני למעלה מחמישים שנים. אלה היו כרטיסיוטת ניקוב, והייתי חייב לבדוק כל כרטיסייה. היום אם נותנים עבודה כזו, נותנים אותה לאנשים על הרצף ולא למטורללי תשוקה וצעירים חסרי אחריות כמוני. אחרי חודשיים יזבתי, עברתי לבתי מלון ואתם את המהפכה התקשובית, כולל גיבויי יום ידניים על סרטים מגנטיים, מעבר מפקס לתקשורת מחשבים וכו'

  1. היו זמנים…. אני עוד הספקתי לראות מכשיר קורא כרטיסים פעיל כשהייתי בכיתה ט' (לפני כ-40 שנה)

   תודה והמשך שבוע נעים 🙂

 5. בקיץ 1989 אני סיימתי כיתה ז', ועליתי לכיתה ח'.מחשבים אישיים התחילו בשנות ה80. האינטרנט המקורי, שאולי לא נקרא כך, נוצר בשנת 1969 בארצות הברית. ושימש בעיקר את צבא ארה"ב, ובשנות ה70 גם סטודנטים. ב 1989 היה את מערכת ההפעלה dos, שמייקרוסופט קנו. אני לא יודע במה השתמשו בצבא אז.
  כשהייתי בתיכון בתחילת הניינטיז, אז התחילו עם האופיס, והיו מחשבים עם מודמים.

  הסיפור אגב, מאוד מעניין ומרתק. סיפור באמת מעניין ומופלא.
  33 שנים זה הרבה זמן, ומתי היתה חתונת הכסף? דוד שלי יוסי, התחתן באוגוסט 1994, לפני גיוסי לצה"ל. התחתן בגיל 28, ואני הייתי בן 18.

  1. השתמשתי באינטרנט באוניברסיטה שהייתה אז מערכת תקשורת בין אוניברסיטאית – בעיקר לשיתוף מסמכים. אין הרבה קשר בינה לבין מה שאנחנו מכירים היום באותו שם… בתיכון כבר עבדתי עם DOS – ב-1984 או 1985. אבל לא של מיקרוסופט. אני זוכר שלהם היה Microsoft Extnede Color Basic – שפת BASIC עם הרחבות לגרפיקה…

   גם עננת ואני התחתנו באוגוסט 1994- אז חתונת הכסף הרשמית הייתה כבר ב-2019…

   תודה והמשך שבוע נעים

   1. 😀 אז מוטי, אתה כמו דוד שלי יוסי :). המשך הצלחה, נרשמתי הפעם לתגובות, כי באמת נראה לי פוסט חשוב 🙂

     1. ok. בשנת 1993 בת דודה שלי הגדולה ענת התחתנה בגיל 23. משפחה דתית. חתונה של אלף איש, משפחה דתית ומכובדת. שנה שעברה חיתנה את בנה הבכור שהגיע לגיל 26, והשנה נהפכה לסבתא :).

 6. מעניין ומהנה, אני לא יודע אם לכתוב על מחשבים או על איך נפגשתי עם אשתי שכותבת אצלך אבל לא תספר. כנראה אני מבוגר פה יותר מכולם, פרט לאריק אולי? אני למדתי מחשבים בארה"ב ב 1979. בשנה הראשונה שלי בקולג' למדנו על כרטיסי IBM ששמם היה למעשה כרטיסי הולוריט. אני זוכר במעורפל שהיו מקסימום 80 נקבים בשורה עם 12 שורות, ושהינו צריכים להחליף כרטיסים עם טעויות ולחזור ולהכניס למכונה ולחכות לתורנו ואם שמטת חבילה על הריצפה זה היה סיוט לסדר מחדש בסדר הנכון. אחרי זה כבר היה ביסיק וקובול ופורטרנד ובסוף סוף סוף C ועוד כל מני שפות אינטלגנציה מלאכותית כמו LISP.
  אחד ממקומות העבודה הראשונים שלי היה חברת UNISYS בערך ב 83-84, היו לנו למעלה מ 120 אלף עובדים וכבר היתה רשת פנימית דומה לאינטרנט.
  אני הכרתי את אשתי דרך ה ICQ. ב 1999. כל האנשים שהכרתי דרך ה ICQ היו זהב אחד אחד, ועם שניים מהם אני עדיין בקשר אחרי למעלה מ20 שנה.

  1. מעניין לקרוא את תגובתך 🙂 אתה בהחלט ותיק. ב-1979 הייתי בן 12 ועדיין לא חלמתי על מחשבים 🙂
   ב- 83-84 כבר למדתי מחשבים בתיכון והיה לי מחשב ביתי בו תכנתי בבייסיק.
   לעומת זאת השגתי אותך בהיכרות עם בת הזוג 😉
   לא חושב שפגשתי אנשים חדשים דרך ICQ – רק התכתבי עם כאלה שהכרתי. אולי פספסתי…

   תודה והמשך שבוע נעים

 7. אני הכרתי את אשתי דרך פורומים של כיפה. בעצם לא התחלתי איתה שם. כמה חברה חברה בפורום החליטו שאנחנו מתאימים ומאז אנחנו ביחד.

 8. הICQ היתה תוכנה שפותחה בסוף שנות ה 90 במשרד קטן מעל קופת החולים שאליה הייתי הולך בנווה מגן. תוכנית המסרים הראשונה בעולם, שלח יד ומהצד השני של העולם יישב מישהו חי ויענה, בזמן ההוא זה היה אז דבר מרגש ומדהים. לפני כל הסטרטאפים והיוניקורנים והטלפונים החכמים.
  אהבתי לשוחח עם בני אדם במקומות אליהם לעולם לא אגיע, לחוות את החויות של מישהו מתרבות אחרת. אתם זוכרים את אלה קארי הילדה מלפלנד? ונורי קו סאן הילדה מיפן?…ה ICQ היתה הגרסה למבוגרים לשמוע על עולמות רחוקים. אז עוד בלי תמונה, בלי קול,

  אחת הבחורות שפניתי אליהן היתה הונג קונגית, כנראה שאמרתי את כל הדברים הלא נכונים כי היא מיהרה לומר לי שאני ממש טיפש. סך הכל שאלתי מה צבע השערות שלה, מה צבע העינים? והיא תמהה: למה אתה מתכוון??? לא עלה בדעתי שיש מקום שלכולם יש שער שחור ועינים חומות שחורות. שאלתי מה היא אכלה לארוחת ערב והיא ענתה שנשארה קצת צפרדע שאריות מאתמול. סרקאזם סיני.

  שוחחנו במשך כשנתיים. אחרי שנתיים הייתי בתאילנד ושמתי לב שראש השנה הסיני ויום ההולדת שלי נופלים באותו יום והחלטתי שזה אות משמים. כרטיסי טיסה להונג קונג היו זולים אז טסתי לראות את זקוקי ראש השנה שכולם אמרו שחייבים לראות, בלי לדעת בכלל לאן אני נוסע. בשדה התעופה חשכו עיני כשראיתי את מחירי המלונות, אחרי מלון ב 5 דולר בתאילנד…. מישהי נגשה אלי ושאלה אתה מחפש גסטהאוס זול? תעלה על האוטובוס הזה תרד בתחנה ההיא ויפגשו אותך. מיד אחרי שהגעתי ירדתי לטלפון ציבורי והתקשרתי לאותה אחת שדיברתי אתה בICQ במשך שנתיים, היא לא הפסיקה לצחוק ולא ענתה, לבסוף הסכימה להפגש אתי על מדרגות של בנק, היא עמדה שם במעיל צהוב בגשם עם מבט תוהה בעיניים, היא לקחה אותי למק קפה והזמינה אותי ליום הולדתי לקפה ועוגת גבינה. היא שאלה היכן אני מתגורר והראתי לה את הכרטיס של הגסט האוס והיא אמרה ממ..אני גרה באותו בניין. 7 מליון אנשים בהונג קונג ואני מגיע לאותו בניין שם היא נולדה וגרה כל חייה. אשתי. נפגשנו ביום הולדתי, התחתנו ביום הולדתה. הבניין בו נפגשנו נהרס אחרי מספר שנים ונבנה בו מרכז קניות גדול בשם The one
  איזה עוד הוכחה צריך?

  אחרי שנים עברנו ליד ביתו של אותו אחד שפיתח את ה ICQ, הוא קנה והתגורר בביתה של הברונית בת שבע דה רוטשילד, אשתי אמרה: תצלצל בפעמון ותגיד לו תודה.

  1. ואו! איזה סיפור. מדהים!:) אני גם זוכר את הicq. התחברנו לאינטרנט באיחור של שנתיים, אחי ואני, באוגוסט 1996. לפני 26 שנים. ה icq נוסד ב 18/11/1996. התחברנו אליו בינואר פברואר 1997. מה 400 אלף הראשונים, לאחי היה מספר כ 219 אלף, והמספר שלי היה 311232 נדמה לי, בפברואר 1997. כשהתחברתי לצ'אט של תפוז, בדצמבר 2000,ינואר 2001, ניסיתי למצוא אהבה בצ'אט, וכנראה נתתי את המספר icq להרבה משתמשים, ואחד מהם כנראה פרץ לי לחשבון, ונאלצתי לפתוח מספר icq חדש כ 107 מיליון, בינואר 2001. צ'וטטתי עם היוזר הישן שלי, הפורצים נתנו את המספר לאיזה טורקי, שדיבר איתי על סקס, ואני עדיין הייתי בתול בן 25 שנים. 🙂

   1. בהחלט סיפור מדהים. כמו שכתבתי לו, אני השתמשתי ב- ICQ רק לצ'וטט עם אנשים שהכרתי. גם כשהתכתבתי עם עננת במקור לא חיפשתי אהבה. העניינים התגלגלו מעצמם…

  2. זאת הייתה במקרה איימי וונג? 😉
   הסיפור בהחלט מדהים. מכניס את רוב הסיפורים שפורסמו בנושא החם לכיס הקטן. אני זוכר שהשתמשתי ב-ICQ להתכתב רק עם אנשים שהכרתי במציאות. לא חשבתי על האפשרות להכיר אנשים חדשים באמצעותו. מצד שני כבר הייתי נשוי כשהוא יצא 🙂
   מכיוון שהיה לך מספר הטלפון שלה אני מבין שהיחסים חרגו מה-ICQ עוד קודם לכן…
   תודה על הסיפור המעניין וסוף שבוע נעים

 9. אמיר שפרלינג
  @ShperlingAmir

  אתמול הלכתי ברחוב שבו אני מתגורר, מרחוק כבר הבחנתי בחתן, כלה וצלם וכשהתקרבתי הייתי פשוט חייב לשאול מה כל כך מיוחד בנקודה שבה הם מצטלמים, שניהם צחקו והכלה אמרה לי: ״בדיוק בנקודה הזאת עמדתי כשהוא עבר עם הרכב והתיז עליי מים שהיו על הכביש, יצא מהרכב להתנצל וככה היכרנו״. נייס.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: