008 בבידוד

היה זה עוד יום רגיל עבור גיא אג"ח, הסוכן החשאי בעל הרישיון לאופנוע קל (עד 125 סמ"ק) ובעל תג העובד מספר 008.

עד עשר בבוקר הוא כבר הספיק לפתור שתי תעלומות גורליות (להיכן נעלמים העטים שלו ומהי הסיסמה שלו למחשב), לשתות שתי כוסות נסטי אפרסק (מנוער, לא מעורבב) ושתי כוסות קפה.
זה היה הספק לא רע בכלל בהתחשב בכך שהוא הגיע לסוכנות ב-9:35!

אבל ב-10:05 קרה דבר ששינה את כל היום. הודעה נשמעה במערכת הכריזה של הסוכנות, בקולה הצרוד (והסקסי כמובן) של הגברת כספית-מצחיקה, המזכירה של הסוכנות: "עובדים יקרים! צר לי לבשר לכם כי הרגע נמסר לנו ממשרד הבריאות כי אחד הלקוחות שביקר במשרדנו אתמול זוהה כחולה בנגיף הקורונה. כל העובדים מתבקשים לחזור ללא עיכוב לבתיהם ולהישאר בו בבידוד רטרואקטיבי למשך שבועיים החל מאתמול! פרטים נוספים יישלחו לכם מיידית בקבוצת הוואטסאפ של הסוכנות!"

גיא מאוד הופתע למשמע ההודעה (המפתיעה – ללא ספק), אך בזכות חושיו המחודדים הוא הבין שלא ייתכן שזוהי הודעה אמיתית ומשהו מסתורי  ואולי אף אפל עומד מאחוריה. משהו שמחייב חקירה דחופה. משהו שרק הוא יכול להציל את הסוכנות (ואולי אפילו את העולם) ממנו.

גיא התחיל לשחזר באמצעות מוחו החד את תוכן ההודעה. מדוע פנתה גברת כספית מצחיקה לסוכנים כאל "עובדים" ולא כאל סוכנים? מן הסתם היא ניסתה לרמוז שמישהו עובד עליה, או על הסוכנים. ואולי מישהו מנסה להפוך את הסוכנים לעבדים?  האם ההודעה קשורה לחג הפסח הקרב ובא שבו אנו חוגגים את צאתנו מעבדות לחרות?

ומה המשמעות של בידוד "רטרואקטיבי"?  בזכות השכלתו הרחבה גיא ידע היטב את משמעות המילה, אבל בשום אופן הוא לא הצליח להבין איך ניתן להתחיל בידוד באופן רטרואקטיבי. כנראה גם למילה זאת הייתה משמעות נסתרת. אולי הדגש היה על "אקטיבי" – רמז לכך שהסוכנים (ובראשם גיא) צריכים לצאת לפעולה?

אבל למה "בידוד"?  ככל הנראה מדובר בפעולה של סוכן בודד ולא פעולה קבוצתית. וכשמדובר בסוכן בודד, אין בודד יותר מגיא – שככל הידוע לו היה הסוכן היחיד בסוכנות שגר בדירה לבדו, ללא בני זוג, ילדים, הורים או שותפים.

אם כך, ברור שההודעה הייתה מכוונת באופן אישי לגיא והוא היה חייב לצאת לפעולה מיידית. הוא לקח את הטלפון שלו  (ששימש גם כמחשבון ומרכז בידור נייד) ואת תג העובד שלו ויצא מהמשרד נחוש להציל את העולם (או לפחות את גברת כספית-מצחיקה).

הוא קצת הופתע לראות שכל המשרדים נטושים. נראה ששאר הסוכנים קיבלו את ההודעה כפשוטה ועזבו לבתיהם. גיא קצת ריחם על עמיתיו שלא היו חדים כמוהו, אבל הבין שלא כל אדם יכול להיות דומה לו.
הוא הסתובב בין המשרדים הריקים וחיפש את סוכני האויב (או טוב מכך – סוכנות האויב) המאיימים (או מאיימות) על גברת כספית מצחיקה.

ואז הוא ראה דבר שמעולם לא חשב שייאלץ לראות: על השולחן באחד המשרדים עמדו זה לצד זה כתר (שלא נראה אמיתי, כנראה נשאר ממסיבת פורים שבוטלה), בקבוק בירה קורונה (שלצערו של גיא היה ריק) ושלושה מטבעות כתר (או קרונה) צ'כיים.

כעת הבין גיא שההודעה של גברת כספית מצחיקה הייתה למעשה אמיתית בחלקה – אכן יש חשש כבד לקורונה במשרדי הסוכנות, למרות שלא בהכרח מדובר בנגיף הקורונה. מצד שני, בהחלט ייתכן שבנוסף לכל הקורונות הממשיות במשרד, קיים גם נגיף קורונה – אותו אפילו גיא אג"ח עם הראייה המצוינת שלו אינו יכול לראות.

גיא מיהר לביתו ונכנס לבידוד רטרואקטיבי.

נאחל לו ולכולנו בריאות!

 

מוסר השכל: לבודדים הבידוד יותר קל. או להיפך.

 

שבת שלום, בריאות לכולם וחג פסח שמח בקרוב!

 

תודה ל-tootrees3   על הרעיון לסיפור

והרשומה המומלצת היא – אבני נגף במאבק בקורונה: הרופא המטעה והוויטמינים – בבלוג תיבת נעם – מחשבות ביולוגיות

 

 

20 תגובות על ״008 בבידוד״

 1. אכן למי שחי לבד יותר קל להתבודד – מצד שני מי יביא לו מצרכים ויוריד עבורו את הזבל?
  שמעתי בחדשות (האינסופיות במהלך היום) על משפחה בבידוד שהצטברו אצלה טונות של זבל ולבסוף אב המשפחה לא יכול היה יותר והתחיל להוריד את השקיות לחדר הזבל בבניין. אחד השכנים הלשין עליו והוא נקנס. ואני שואלת את עצמי – לא היה נכון יותר (ו"שכני" יותר) להציע לו להוריד עבורו את הזבל? להבין את המצוקה, להתגייס לעזור. איזה אנשים חארות

 2. מן הסתם להיפך… אני גרה לבד ומפחיד אותי הבידוד יותר מהמחלה. אם היה לי חום, לא הייתי דואגת לשום דבר. הייתי בטח ישנה כל היום וצמה. אבל כל עוד אין לי, או כל תסמין אחר, מפחיד אותי שיאלצו אותי להישאר בבית שבועיים, בלי היכולת לקנות מוצרים מתכלים, שאין לי איך לאחסן בכמויות…
  כך שבהחלט כן – סופ"ש נעים ובריא לכולם, כולל כל מי שמסביבי ובכל האזור 🙂

  1. אני חושב שהבעיה בקניית מוצרים דומה לכל מי שבבידוד – אצלנו בבניין שתי משפחות היו בבידוד וקרובי משפחה קנו להם מצרכים. אבל אני חושד שבידוד לבד קשה יותר מבידוד משפחתי – חוץ מזה שאין צורך לחשוש שתדביקי בני משפחה.
   תודה על התגובה וסוף שבוע נעים ובריא גם לך

 3. איזה נפלא. אבל, היי .. אתה לא תשאיר אותנו בחצי תאווה לא מסופקת. הרגת אותי מצחוק עם 008, גיא אג"ח [ תשובה מאבד את האמפריה שלו 🙂 ], השכלתו הרחבה ויודע מה "רטרואקטיבי", OMG וכספית מצחיקה. חומרי פז יש לך בידיים. ת'שה טובהף תוציא את גיא מהבידוד הרטרואקטיבי למשהו אקטיבי. אז מה אם הוא הבין כמו ליצמן וההוא קנייבסקי שלא רואים וירוסים בעיניים?
  שבת יפה לך 🙂

  1. על גיא אג"ח אפשר לסמוך שהוא תמיד יפתיע… השאלה אם עליי אפשר לסמוך 🙂
   תודה על התגובה וסוף שבוע נעים ובריא לך!

 4. כתר ממסיבת פורים, בקבוק בירה קורונה ריק ושלושה מטבעות קרונה צ'כיים – בהחלט ראיות ראויות לגשש בלש דכאן 🙂
  ורק בריאות לנו כולנו (הברכה הכי משומשת כיום).

  1. הראיות ניתנו לי ע"י tootrees3… גם לי הן נראו ראיות ראויות (!)
   תודה רבה – הבריאות בימים אלה נראית חשובה מתמיד

   1. תודה על הקרדיט, ובינתיים אני כחודש וחצי רצוף במקום מגורי ,אך בחברת
    כ15-20 אנשים יום-יום בצמד בתים שלנו.
    עוסק בפעילויות מעניינות, (אריגה ועוד)
    וגם הליכות בטבע, קרוב לבית.

    1. תודה על הרעיון ועל הראיות 🙂
     אני כבר קצת יותר מחודש בבית – בקושי יוצא ופוגש רק את ילדיי ואת אשתי. אבל ביום ראשון אחזור (בחשש מסוים) למשרד…

 5. לא טוב היות האדם לבדו בבידודו
  ולא טוב היות האדם בדידודו עם משפחתו.
  בקיצור – לא טוב היות האדם בבידודו ככה או כהה)
  בריאות!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: