החלטות לשנה החדשה – סיפור לשבת ולשנה החדשה

כמו בסיום כל שנה, שרה (שם בדוי) הקדישה לא מעט זמן במחשבה על החלטות לשנה החדשה. אמנם זה לא היה מנהג ישראלי נפוץ, אבל שרה התגוררה זמן מה בארצות הברית של אמריקה והרעיון של קבלת החלטות לשנה החדשה (New Year Resolutions) מצא חן בעיניה.

שרה התייחסה מאוד ברצינות לנושא והתחילה לחשוב עליו כבר בתחילת דצמבר.
עם השנים המשימה הפכה לקשה יותר: מצד אחד רוב ההחלטות הטובות כבר התקבלו בשנים קודמות, מצד שני הכשלון ביישום חלק (גדול) מההחלטות ריפה את ידיה של שרה מקבלת החלטות חדשות.

כמה פעמים אפשר להחליט כי בשנה בחדשה היא תאכל אוכל בריא יותר ותעשה יותר ספורט? אחרי השנה החמישית זה ממש התחיל להימאס עליה.

לקראת שנת 2022 החליטה שרה שההחלטות לשנה החדשה יהיו שונות: מקוריות, נועזות וגם ניתנות ליישום.
בכל זאת, שנת 2022 עמדה להיות מאוד מיוחדת: שרה מעולם לא חייתה בשנת 2022 עד כה (ובנוסף 2022 הוא מספר זוגי – בניגוד בולט ל-2021)

הבעיה הייתה כמובן למצוא את ההחלטות המקוריות, הנועזות והניתנות ליישום. שרה לקחה כמה ימי חופשה כדי להתרכז בקבלת ההחלטות.
לאחר כמה שעות שעברו מול הטלוויזיה עם חטיפים וגלידה היא החליטה שב-2022 היא תאכל בריא יותר ותעשה יותר ספורט, אבל במחשבה שנייה היא הגיעה למסקנה שלמרות הנועזות בהחלטות אלה הן לא בהכרח מקוריות או ניתנות ליישום.

הרעיון הבא היה לצאת במהלך השנה למספר גדול של טיולים בעולם. זה בהחלט היה מקורי ואפילו נועז, אבל בגלל הקורונה היא חששה שעלולים לצוץ קשיים ביישום ההחלטה (מה גם שלא נשארו ימי חופשה רבים לזכותה, במיוחד בהתחשב בימי החופשה שהיא לקחה לצורך קבלת ההחלטות).

אולי היא תקרא יותר ספרים? זה בהחלט היה ישים (כי ב-2021 היא כמעט לא קראה), אבל שרה פקפקה במקוריות ובנועזות של החלטה זאת.
מה לגבי תחביב חדש? שרה בילתה כמה שעות בבדיקת אפשרויות לתחביבים החל מאיסוף בולים וכלה בציור מנדלות אבל אף תחביב לא שבה את ליבה.
היא שקלה להחליט למצוא תחביב חדש באופן כללי, אבל לאור הכשלון שלה במציאת תחביב בשעות האחרונות היא פקפקה ביכולתה לבחור תחביב במהלך שנת 2022.

שרה החליטה לצאת קצת מהבית ולטייל ברחובות עירה. אולי שינוי האווירה יספק לה השראה להחלטות חדשות. ובאמת כבר אחרי כעשר דקות עלה בדעתה רעיון מצוין: ב-2022 היא תצא יותר מהבית ותטייל יותר ברחובות העיר!
לכמה רגעים זאת נראתה החלטה מצוינת: ראשית היא בהחלט הייתה ניתנת ליישום. בנוסף, היא הייתה נועזת למדי בהתחשב בזיהום האוויר, הסכנות שבחציית הכבישים, המזכרות שהשאירו כלבים על המדרכות והרעש הרב ששרר בכל מקום.
אבל האם זאת הייתה החלטה מקורית? לאור כמות בני האדם הרבים שהיא ראתה בכל מקום היא לא הייתה בטוחה בכך. (ובכלל מה עשו כל כך הרבה אנשים ברחובות העיר בסתם יום של חול? האם כולם לקחו חופשה בו זמנית לצורך קבלת החלטות לשנה הבאה?)

כך נמשכו ימי החופשה ושרה עדיין לא הצליחה להגיע להחלטה בנושא ההחלטות לשנה הבאה. רעיונות רבים עלו אך נפסלו במהרה.
על סף ייאוש הצליחה שרה לקבל החלטה שהייתה גם מקורית, גם נועזת וגם ניתנת ליישום: ב-2022 היא תתחיל לחשוב על החלטות ל-2023 כבר בינואר.

מוסר השכל: לעולם לא מאוחר מדי להתחיל לחשוב על החלטות לשנה החדשה

שבת שלום ו-2022 מוצלחת!

והרשומה המומלצת היא – סיפור שראשיתו פחד ואימה וסיומו- תשועת האל כהרף עין – בבלוג של arik benedek chaviv

25 תגובות על ״החלטות לשנה החדשה – סיפור לשבת ולשנה החדשה״

 1. ואני חשבתי שההחלטה נועת והמקורית של שרה תהיה לא לקבוע יעדים ומטרות לשנה הבאה 😉

  ומילא זה, אני זוכרת איך אנשים ניג׳סו לכולנו לבכם את ה״עשור״ בסוף 2019 ולקבוע יעדים לעשור הבא. אני סירבתי כי בעיני זה חסר משמעות, אבל אני מודה שהיה משעשע לחשוב כמה תוכניות השתבשו כשהקורונה הגיעה כמה חודשים אחר כך 😉

  1. ההחלטה שאני אוהב היא לא לגלות מה ההחלטה…
   לדעתי כל עניין ההחלטות הזה מטופש – בהקשר של שנה חדשה. דווקא לפני כחודש החלטתי שתי החלטות והתחלתי ליישם (או לפחות השתדלתי ליישם)

   תודה וסוף שבוע נעים 🙂

 2. ומה יהיה אם היא תחליט בסיפוק בסוף 2022 שההחלטה שלה הייתה החלטה מוצלחת ועל כן ההחלטה היא ליישם אותה החלטה גם לשנים הבאות? דיאטה לא יצא לה מזה.

  1. כל שנייה בחיינו היא חד פעמית… ובכל יום הולדת כמעט אני מצטט את קישון שאמר: "תמיד הייתי צעיר יותר!"
   על gilligan island שמעתי אבל מעולם לא צפיתי בסדרה

   תודה וסוף שבוע נעים ובריא!

 3. שרה צריכה להחליט למצוא בעל, אפשר להתחיל עם כלב ולעלות בהדרגה. היא יכולה להחליט לפתוח בלוג שנושאו יהיה החלטות לשנה החדשה, אנשים יוכלו להעלות החלטות משנים משומשות. אפשר לעשות מדור יד שניה ולהחליף החלטות. בסוף השנה אפשר לצאת בהנפקה של האתר לבורסה או למכור אותו לגוגל.

 4. האי של גיליגן, זכור לי היטב היטב היטב. אחת השחקניות,מריאן. נפטרה היום לפני שנה מקורונה בקליפורניה. רק אחת מהן נותרה בחיים מהקבוצה ההיא, כמעט 60 שנים אחרי.

  1. זה מה שנקרא – אנשים מקבלים החלטות ומחפשים את מי להאשים בכך שהם לא מקיימים אותן.

   תודה וסוף שבוע נעים 🙂

 5. יפה מאוד, כמה פשוט ככה נכון.
  אני תוהה מה יקרה בשנת 2023, אחרי שלשרה הייתה שנה שלמה לחשוב (ולבטל) את היעדים שתרצה להגשים אז.
  שנה טובה לכולנו!

  1. זה נכון… ולכן אני חושב שזה מטופש לקבל החלטות "לשנה החדשה". צריך לקבל החלטות שאפשר ליישם בכל מועד שנראה לנו…

   תודה, שנה מוצלחת ובריאה גם לך וסוף שבוע נעים

 6. הכל היה פשוט יותר אם למוטי היה סיפור על מדען עם מכונת זמן. שרה הייתה יכולה לפגוש אותו כל 31 לדצמבר, לחזור חזרה בזמן בדיוק שנה ולהמליץ לעצמה את ההחלטות שהולמות את אירועי השנה שעומדת בפניה ואותה כבר חייה.
  באותה הזדמנות היא גם יכלה לקנות מניות ולפתח קרירה של מגדת עתידות.

  1. מוטי כתב כבר כמה סיפורים על מכונות זמן ואיכשהו הן לא פתרו אף בעיה… אולי פה מכונה כזאת באמת יכלה לעזור 🙂
   תודה וסוף שבוע נעים

 7. שרה לא יודעת להחליט החלטות. סיפור מעניין. והשיר אני גם שמתי אותו היום, יום חמישי, במחשב וביו טיוב של מועדון מסריק תל אביב 🙂

 8. אתה מקל במשמעות הארוע המכונן. החיים שלנו ברובם בנויים מארועים סמליים. אם היא תחליט שהיא תעשה דיאטה ביום זה והיום הוא יום מיוחד הסכוי שתצליח גדול יותר. אפשר לנצל את היום לחשבון נפש. הרי עלנו לשפר את חיינו ולשם כך לעשות נקודות שבהן אנחנו שוקלים ומשפרים. ככה החיים מנוצלים טוב יותר.
  כששרה מבינה שמעולם לא חייה ומעולם לא תחייה יותר ב 2022 ועליה לעשות משהו מיוחד בזמן הזה היא מנסה להתעלות. בזה שאתה הסופר מאפשר לה להתחמק בתירוץ אתה מזיק לה ופוגע בעתידה.
  עדיף שתיפגש אתה על כוס קפה ותבהיר לה את התמונה. יהיה נחמד מצדך אם תיקח אותה למקום יפה ואתה תשלם.

  1. זה בהחלט יהיה נחמד מצדי… אני חייב לה הרבה. אבל גם היא חייבת לי לא מעט 🙂
   נסתדר כבר…

   תודה וסוף שבוע נעים

 9. תודה על ההמלצה 🙂
  בניגוד לכל השרות והרינות, אני מאלה שלא מסכמים, אלא חיים ברצף. מדי פעם נעמד לרגע כדי להתרומם מעל הדשא הגבוה בערבה ולראות את הנוף כולו, ואז קובע כיוון.
  עם זאת, ההורוסקופים השנתיים מבטיחים לי גדולות ונצורות.. אז כמו בכל שנה, אני מחכה שחלק מהנבואות לשנת 2022 תתקיימנה. עד עתה אף לא אחת, חורגת מסדר הדברים הטבעי, התקיימה.
  שנה טובה

  1. תודה לך.
   אני קרוא הורוסקופים לעיתים נדירות ולרוב מסתכל על יותר ממזל אחד עד שאמצא משהו שמתאים לי 🙂
   גם אני לא אוהב לסכם או לקבוע החלטות על סמך תאריכים פיקטיביים לחלוטין.

   תודה וסוף שבוע נעים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: